KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"MESLEKİ EĞİTİM İSTİHDAM FUARI" SONA ERDİValiliğimiz himayelerinde; Büyükşehir Belediyemiz, Müdürlüğümüz, Konya Sanayi Odası ve Konya Organize Sanayi Bölgesi Koordinesinde Mesleki Eğitim Seferberliği kapsamında gerçekleştirilen "Mesleki Eğitim İstihdam Fuarı" sona erdi.

15-16 Mayıs tarihlerinde düzenlenen ve Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyan fuar, öğrencilerimiz ve sanayi kuruluşlarımız açısından verimli bir şekilde tamamlandı. 4 bin 332 mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencimiz ve mezunumuz, fuarda stant açan 90 sanayi işletmesiyle, 7 bin 549 iş görüşmesi gerçekleştirdi.

Fuarda, ilimiz mesleki ve teknik Anadolu liselerinde öğrenim gören 11. sınıf öğrencilerimiz son sınıfta yapacakları işletmelerde beceri eğitimi ve staj çalışmalarını görüştüler. 12. sınıf öğrencilerimiz ise mezuniyet sonrası istihdam edilebilecekleri işletmelerle buluştular.

Yapılan çalışmalarla ilimizin istihdam ve üretim kapasitesinin artırılması hususunda maksimum düzeyde gayret gösterilmiş, arz talep dengesi oluşturulmaya çalışılmıştır.

Sarıyakup Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.