KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİNDE 'MESLEK LİSESİ DİPLOMASI' HEYECANI

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİNDE 'MESLEK LİSESİ DİPLOMASI' HEYECANI

Geçtiğimiz yıllarda gerekli kanuni düzenlemelerin yapılmasıyla çıraklık eğitimi zorunlu eğitim kapsamına alınmış ve mesleki eğitim merkezi mezunlarının meslek lisesi diploması almalarının da önü açılmıştı.

Bu kapsamda ilimiz genelinde "ustalık belgesi"ne sahip olan halen sanayilerde çalışan 1.250 ustamız da meslek lisesi diploması almaya hak kazandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük burada yaptığı konuşmada mesleki eğitim konusunda Bakanlığımız tarafından yapılan düzenlemelere dikkat çekti. Önceki dönemlerde Mesleki Eğitim Merkezlerinden mezun olmuş, fakat diploma programına dâhil olmayarak kalfalık ve ustalık belgesi almış kişilerin telafi dersler ile lise diploması almalarının sağlandığını söyledi. Meslek lisesi diploması almaya hak kazanan ustalarımızı tebrik etti.

Öğrenciler adına programa katılan Konya Televizyon ve Radyo Tamircileri, Bilgisayarcılar, Güvenlik Sistemleri, Tüketici Elektronikçileri Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kadir Erölmez de 1983 yılında ustalık belgesi aldığını, lise diploması almanın da hep hayalini kurduğunu söyledi. Artık bu hayalinin gerçekleştiğini belirten Erölmez,  kendilerine bu imkânı tanıyan Bakanlığımız yetkililerine teşekkürlerini iletti.

Daha sonra protokol tarafından meslek lisesi diploması hak kazanan 1.250 ustamız adına programa katılan 6 ustaya diplomaları takdim edildi.

02-07-202102-07-202102-07-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.