KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'MESLEKİ EĞİTİMDE 1.000 OKUL' PROJESİ KAPSAMINDA 'SINIF İÇİ DEĞERLENDİRME' TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan 'Mesleki Eğitimde 1.000 Okul' Projesi kapsamındaki 23 okulumuzun yönetici ve öğretmenlerinin katıldığı ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından koordine edilen "Sınıf İçi Değerlendirme" toplantısı, 20 Ocak 2021 tarihinde çevrimiçi yöntemle gerçekleştirildi.
'MESLEKİ EĞİTİMDE 1.000 OKUL' PROJESİ KAPSAMINDA 'SINIF İÇİ DEĞERLENDİRME' TOPLANTISI DÜZENLENDİ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün başkanlığında gerçekleşen toplantıya 11 ilçemizde yer alan 23 meslek lisesinden 100'ü yönetici, 1.207'si öğretmen olmak üzere toplam 1.310 kişi katılım sağladı. İl Müdürümüz yaptığı açılış konuşmasında 'Mesleki Eğitimde 1.000 Okul' projesinin önemine değindi. Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Merkezi özelinde, ülkemizdeki bütün ölçme değerlendirme merkezlerinin çok önemli çalışmalar ortaya çıkardıklarını belirtti. Konya ÖDM'de görev yapan öğretmenlerimiz tarafından yazılan yerli ve millî yazılımlarımızın gurur kaynağımız olduğunu vurguladı. "Mesleki Eğitimde 1.000 Okul" projesi kapsamında ilimizde düzenlenen "Sınıf içi Değerlendirme" toplantısının hayırlara vesile olmasını diledi.

Daha sonra "Konya ÖDM Çalışmaları ve Okul Temelli Ölçme Değerlendirme Sistemi", "Ölçme Değerlendirmede Temel Kavramlar", "Sınıf İçi Değerlendirme", "Değerlendirme Türleri, Testin Kapsamının Belirlenmesi ve Test Türleri", "Çevrimiçi Sınavlar ve Konya ÖDM Ölçme Değerlendirme Modülü" ile "Yüz Yüze Sınavlar ve Optik Oluşturma, Okuma, Değerlendirme ve Analiz Yazılımı" başlıklı sunumlar gerçekleştirildi. Katılımcılara Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Merkezinin hâlihazırda uygulanan çalışmaları hakkında uygulamalı bilgiler aktarıldı. Son olarak düzenlenen soru cevap bölümünde de katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük ve proje kapsamındaki okullarımızın yönetici ve öğretmenlerinin yanı sıra Ölçme ve Değerlendirme Merkezi biriminden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş ve mesleki eğitimden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz da katılım sağladı.

20-01-202120-01-202120-01-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.