KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMİ TANITMA VE YAYGINLAŞTIRMA PROJESİ TANITIM TOPLANTISI

MESLEKİ EĞİTİMİ TANITMA VE YAYGINLAŞTIRMA PROJESİ TANITIM TOPLANTISI

"Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi Tanıtım Toplantısı", 11 Mart 2022 tarihinde Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, mesleki eğitimin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleriyle ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in öncülüğünde çok daha değerli bir hale kavuştuğunu ifade etti.  Konya'daki mesleki eğitim kurumlarıyla meslek odalarının her daim işbirliği içerisinde olduğunu vurguladı. Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi Tanıtım Toplantısının verimli geçmesini temenni ederek tüm katılımcılara teşekkür etti. 

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak da konuşmasında "çırak olunmadan usta  olunmaz" diyerek çıraklığın önemine dikkat çekti. Çocuklarımızı çıraklığa yönlendirmek için gerekli çalışmalarda bulunulmasının önemine vurgu yaptı. Mesleki Eğitim Merkezlerinin proje okul statüsünde olmasını savunduklarını da belirterek toplantının verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül de Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in talimatı ile başlayan bu proje kapsamında 81 ilimizin tamamında bu faaliyetin gerçekleştirildiğini  söyledi. İşletme ve odalarımızla işbirliği içerisinde çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Bakanlık olarak bu alanda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yapılan toplantının hayırlı olması temennisinde bulunarak tüm konuklara teşekkürlerini iletti.

Daha sonra Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünde görevli uzman Aydın Yavşancı tarafından projeye dair bir sunum  gerçekleştirildi.

Soru-cevap ve önerilerin aktarılması bölümün ardından toplantı sona erdi.

Toplantıya Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük ve Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak'ın yanı sıra Konya Sanayi Odası Başkan Vekili Ömer Faruk İyibildiren, meslek odalarının başkanları ve mesleki eğitim kurumlarımızın müdürleri katıldı.

11-03-202211-03-202211-03-202211-03-202211-03-202211-03-202211-03-202211-03-202211-03-2022

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.