KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI MESAJI

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI MESAJI

Âlemlere rahmet olarak gönderilen, iki cihan güneşimiz, efendimiz, müjdecimiz, kurtarıcımız, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın (sav) dünyayı teşriflerinin 1449. Yılı vesilesiyle idrak ettiğimiz 'Mevlid-i Nebi Haftası'nı yürekten tebrik ediyorum. 

Bu kutlu zaman diliminde bir yandan gönüllerimiz rahmet ve bereket yağmuruyla şenlenirken diğer yandan O'nun ahlak ve öğretilerine tüm dünyanın ne derece muhtaç olduğunu çok daha derinden anlamlandırıyoruz. 

14 asır evvel, Mekke-i Mükerreme'den başlayarak tüm dünyaya hakkın ve hakikatin; merhamet ve şefkatin; adalet ve vakarın yegâne kaynağını ilan Efendimiz'e (sav) yönelik saldırıda bulunanları da hâkimlerin en âdili olan Yüce Allah'a havale ediyoruz.

İsmi anıldığında dahi kalplere yumuşaklık bahşeden Efendimiz'in (sav) işaret ettiği yolun, tüm insanlığı kurtuluşa, barışa, refaha ve huzura götürecek olan biricik yol olduğu hakikatinden bir an bile ayrı durmuyoruz.

Mevlid kandilini içerisine alan bu kutlu hafta vesilesiyle, dünya coğrafyasının dört bir yanında işgal, tehdit ve işkence altında yaşam süren Müslüman kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm mazlum ve masumların kurtuluşa ermelerini Yüce Allah'tan diliyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

İl Millî Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.