KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLETVEKİLİMİZ SAYIN ORHAN ERDEM 100. YIL MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

MİLLETVEKİLİMİZ SAYIN ORHAN ERDEM 100. YIL MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Konya Milletvekilimiz Sayın Orhan Erdem, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük ve beraberindekiler, Selçuklu 100. Yıl Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret ederek çıraklık eğitimi ve okul bünyesinde yürütülen diğer çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Milletvekilimiz Sayın Orhan Erdem, okulda bulunan öğrencilerle de sohbet ederek iş garantili bir şekilde eğitim aldıklarını belirtti.

Hükümetimizin mesleki eğitim merkezlerine çok önem verdiğini, Aralık ayında yapılan yasal düzenlemelerle bu merkezlere yeni katkılar sunulduğunu belirten Sayın Erdem, bu çatıların sanayi sektörüne yeni eleman yetiştirme adına çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini de ifade etti.  

Mesleki eğitim merkezlerinde hem örgün eğitim hem iş eğitimi hem ücret hem de diploma alma imkânı oluştuğunu vurgulayarak 04 Şubat 2022 tarihine kadar bilhassa devamsızlıktan kalma riski taşıyan öğrencilerimizin buralara kayıt yaptırmalarının önemli olduğunu söyledi. Mesleki eğitim merkezlerindeki öğrencilerimizin 9-10 ve 11. sınıfta asgari ücretin %30'u; 12. sınıfta da asgari ücretin %50'si kadar ücret alacaklarını da sözlerine ekledi.

Öğrencilerimizin 9. sınıftan itibaren sigortalı olacaklarını da belirterek bu durumun büyük bir avantaj olduğunu belirten Sayın Erdem, bu konuda gerekli duyurunun yapılarak öğrencilerimizin bu haktan faydalanmaları gerektiğini de söyledi.

Konya'nın bu noktada ülkemizde çok önde bir şehir olduğunu da vurgulayarak İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'e ve bu süreçte emeği olan herkese teşekkür etti.

28-01-202228-01-202228-01-2022

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.