KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM KURUMLARI VE ZÜMRELERİ YÖNERGESİ KAPSAMINDA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM KURUMLARI VE ZÜMRELERİ YÖNERGESİ KAPSAMINDA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları ve Zümreleri Yönergesi kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürleri Kurulu Toplantısı, 13 Haziran Perşembe günü İl Müdürümüz Murat Yiğit'in başkanlığında çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz yöneticilerinin gündem maddeleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulunduğu toplantıya, 31 ilçemizin ilçe milli eğitim müdürleri katıldı.

2023-2024 eğitim-öğretim yılının değerlendirildiği toplantıda; Bakanlığımızca yürütülen projeler,  Müdürlüğümüzce yürütülen Bizim Okulumuz (Okul Merkezli Gelişim Projesi), Başarmaya Hazırım, Şehrimiz İmzamız projeleri,  Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimizle iş birliği içerisinde yürütülen projeler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Daha sonra Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) ile ilgili işlemler, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikler, yıl sonu işlemleri, zümre toplantıları, disiplin işlemleri ve öğrenci devamsızlıkları konuları hakkında bilgi verildi.

İş sağlığı ve güvenliği, tasarruf tedbirleri kapsamında yapılması gereken çalışmalar ve vatandaşlarla buluşma toplantıları hakkında da açıklama yapıldı.

13-06-202413-06-202413-06-202413-06-2024

Sarıyakup Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.