KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN TÜBİTAK-4004 PROJESİ BAŞVURULARI İÇİN ÇAĞRI

Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri" başlıklı TÜBİTAK-4004 Projemizin başvuru süreci başlamıştır.
MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN TÜBİTAK-4004 PROJESİ BAŞVURULARI İÇİN ÇAĞRI

TÜBİTAK-4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında 218B646 proje numarasıyla desteklenen ve Müdürlüğümüzün koordinatörlüğünde yürütülerek etkinlikleri 21-28 Haziran 2019 tarihleri arasında Konya’da ve Ankara’da gerçekleştirilecek olan  “Dijital Çağın Okuryazar Bireyleri” adlı projemize tüm Türkiye’den katılımcı öğretmen seçimi için başvuru süreci başlamıştır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Anadolu Ajansı (AA) ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) işbirliği ile yürütülecek etkinliklerin de yer aldığı projede, öğrencilerine aktarmak üzere katılımcı öğretmenlere; medya, medya okuryazarlığı, bilgi ve bilişim teknolojileri ile iletişim alanlarında önemli beceriler kazandırılması amaçlanıyor.

Projenin hedef kitlesi, Talim ve Terbiye Kurulunun ilgili kararları doğrultusunda ortaokulların 7. veya 8. sınıflarında seçmeli olarak okutulan Medya Okuryazarlığı dersine girme şartlarını taşıyan öğretmenlerdir. Söz konusu kararlar gereği ortaokullarda görev yapan Türkçe, Sosyal Bilgiler ve Bilişim Teknolojileri dersi öğretmenleri ile yine ortaokullarda görev yapan basın yayın yüksekokulları/iletişim fakültelerinden mezun sınıf öğretmenleri ile gazetecilik, halkla ilişkiler ve radyo-televizyon alanı öğretmenleri projemize katılımcı olarak başvuru yapabileceklerdir. Proje kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerin, katılımcı öğretmenler tarafından 2019-2020 eğitim-öğretim yılında öğrencilere Medya Okuryazarlığı dersi sürecinde aktarılması hedeflendiğinden, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için söz konusu dersi seçen okulların başvuru şartlarını taşıyan öğretmenlerine öncelik tanınacaktır.

Projemiz hedef kitlesinde belirtilen söz konusu branş türlerine uyan ve ülkemizin dört bir yanında görev yapan Medya Okuryazarlığı dersi öğretmenleri, www.dijitalcaginbireyleri.com adresinden proje hakkında detaylı bilgiye, 17 Mayıs 2019 tarihi saat 17.00’ye kadar da söz konusu internet adresinde başvuru bağlantısına ulaşılabileceklerdir.

19-04-2019

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.