KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Musiki, Geleneksel ve Çağdaş Sanatlar Programı Uygulayan Anadolu İmam Hatip Liseleri Çalıştayı'nın Açılışı Yapıldı

Musiki, Geleneksel ve Çağdaş Sanatlar Programı Uygulayan Anadolu İmam Hatip Liseleri Çalıştayı'nın Açılışı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 18-19 Kasım 2021 tarihlerinde yapılacak olan 'Program Çeşitliliği Kapsamında Hafızlık Pekiştirme, Musiki, Geleneksel ve Çağdaş Sanatlar Programı Uygulayan Anadolu İmam Hatip Liseleri Çalıştayı'nın açılışı, Selçuklu Mustafa Büyükkaplan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda imam hatip liselerinin çalışmalarını genel olarak tanıtan bir sinevizyon gösterisi izlendi.

Hayırsever Mustafa Kaplan'ın imam hatip okullarının önemini belirten bir konuşma yapmasının ardından Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul da bir konuşma yaptı. Bünyesinde özel programlar uygulayan okulların sayıları ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Daha sonra kürsüye çıkan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük de bu önemli çalıştaya ev sahipliği yapmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek Genel Müdürümüz Nazif Yılmaz'a teşekkür etti. Hafızlık programı uygulanan okullarımızın öğrencilerimize çok yönlü katkılar sunduğunu belirterek bu okullarımıza verilen emeklerin ve sunulan katkıların asla boşa gitmeyeceğini ifade etti.

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz da hafız öğrencilerimizin ilahiyat fakültelerine yönlendirilmelerinin önemine değinerek bu konuda gerekli çalışmaların yapılmasının önemine vurgu yaptı. Mehmet Akif'in 'Doğrudan doğruya Kur'an'dan alıp ilhamı/Asrın idrakine söyletmeliyiz İslam'ı' şiirine de değinen Yılmaz, bilimi ve sanatı bilen aynı zamanda tefsir de yapabilecek gençlerin yetişeceğini olan inancını ifade etti. 2 gün sürecek bu çalıştayın hayırlı olması temennisinde bulundu.

18-11-202118-11-202118-11-202118-11-202118-11-202118-11-202118-11-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.