KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OGM MATERYAL WEB SİTESİ TANITIM TOPLANTISI

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "OGM Materyal Web Sitesi Tanıtım Toplantısı", 15 Ocak 2020 tarihinde Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda gerçekleştirildi.
OGM MATERYAL WEB SİTESİ TANITIM TOPLANTISI

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı Şube Müdürü Durmuş Can, yaptığı konuşmada 2018/2019 eğitim öğretim döneminde materyal web sitesinin faaliyete geçtiğini söyledi. Konuşmasının devamında Daire Başkanlığı nezdinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Daha sonra kürsüye çıkan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, bu toplantıda 9 farklı branştan toplam 256 zümre başkanı öğretmenin bulunduğunu söyledi. Günümüz dünyasında çocukların teknolojik ortamda pek çok bilgiye kolayca ulaşabildiklerini; ancak burada esas olanın "insan " faktörü olduğunu söyledi. Konya'da öğretmenlerle birlikte güçlü bir ekip olduklarını sözlerine ekleyen İl Müdürümüz, Konya İnsan Mektebi Projesi hakkında da bilgi verdi.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanı Ercan Alpay ise günümüz dünyasında her alanda olduğu gibi eğitim alanında da çok önemli değişimlerin meydana geldiğini söyledi. Artık eğitim öğretimin geleneksel yöntemlerle değil, yeni bir anlayışla ilerletildiğini, zaman ve mekân sınırının söz konusu olmadığını sözlerine ekledi. Materyal web sitesinin önemine dikkat çekti.

Toplantıya Daire Başkanı Ercan Alpay, İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük ve Bakanlık Şube Müdürü Durmuş Can'ın yanı sıra, Konya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Nizamettin Doğan ve öğretmenler katıldı.

15-01-202015-01-202015-01-202015-01-202015-01-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.