KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZ TEKNOFEST 2020'DEN ÖDÜLLERLE DÖNDÜ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından organize edilen, Türkiye'nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen havacılık, teknoloji ve uzay teknolojisi festivali TEKNOFEST 2020'ye Konya'mızın çeşitli okullarından katılan öğrencilerimiz, çok önemli başarılar elde ederek Konya'mıza döndü.
ÖĞRENCİLERİMİZ TEKNOFEST 2020'DEN ÖDÜLLERLE DÖNDÜ

Bu yıl Gaziantep'te gerçekleştirilen festivale Meram Belediyesi Bilim Kurdu Takımı olarak Meram İmam Hatip Ortaokulu, Özel Başak Ortaokulu, Meram Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu ve Osmangazi Ortaokulundan öğrencilerimiz katıldı. Meram İmam Hatip Ortaokulu ve Özel Başak Ortaokulundan öğrencilerimizin yer aldığı takım tarafından hazırlanan "Robotik Biyolab" isimli proje, kendi kategorisinde Türkiye İkincisi oldu.

Selçuklu Bilim Sanat Merkezi öğrencilerimiz de Su Altı Sistemleri Kategorisinde Türkiye Beşincisi olarak  "En Özgün Tasarım Ödülü"ne layık bulundu.

Ayrıca Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması Sabit Kanat Kategorisinde Selçuklu Hocacihan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz de mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yerli ve milli teknolojimizin geliştirilmesi noktasında atılan bu önemli festivale katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor; derece elde eden tüm öğrencilerimizi de özellikle kutluyoruz.  Öğrencilerimizin bu başarıları elde etmelerinde emeği geçen öğretmen ve velilerimiz başta olmak üzere herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz

28-09-202028-09-202028-09-202028-09-202028-09-2020

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.