KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ÖĞRETMEN MEKTEBİ" İLE ÇOK SAYIDA FAALİYETİN ALTINA İMZA ATILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde, 31 ilçe milli eğitim müdürlüğümüzle birlikte yürütülmekte olan Öğretmen Mektebi Projesi kapsamında, öğretmenlerimizin yeteneklerine inanan, değişime ayak uydurmak yerine değişimin öncüsü olmayı hedef edinen ve kendilerini geliştirmeyi ilke edinen eğitimciler olmaları gayesiyle 24 Eylül 2020 tarihinden bugüne çevrimiçi eğitim ve söyleşiler düzenlenmeye devam ediliyor.


Öğretmen Mektebi çalışmalarında geride kalan 40 günde düzenlenen toplam 253 faaliyetten 10.597 öğretmen ve yöneticimiz faydalandı.

Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda geliştirilen Konya İnsan Mektebi Projesi Öğrenme Davamız kapsamında hazırlanan Öğretmen Mektebi, öğretmen ve yöneticilerin kişisel, mesleki ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi ve onların bilgiyi değil, öğrenmeyi öğreten liderler olarak kendilerini geliştirmeleri amacıyla başlatılmıştır.

Öğretmen Mektebi'nde başta hizmet içi eğitim faaliyetleri olmak üzere kültürel, sanatsal, sportif kurslar ve seminerlerin yapılması planlanmıştır. Salgın döneminde hızlı ve yenilikçi çözümlerle etkileşimli öğrenme ortamları oluşturmak ve tecrübe paylaşımını sağlamak için faaliyetler revize edilerek online toplantı yöntemiyle uzaktan eğitimler düzenlenmektedir.

Öğretmen Mektebi eğitimleri http://konyainsanmektebi.meb.gov.tr/ web sitesi üzerinden tanımlanmaktadır.

Öğretmen ve yöneticiler, İl Müdürlüğümüz ile ilçe milli eğitim müdürlüklerinin planladığı çeşitli eğitim faaliyetlerine sistem üzerinden başvuru yapabilmekte ve faaliyet günü uzaktan eğitimin bağlantı ve şifresi katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcılara, eğitimlerin sonunda elektronik ortamda sertifika gönderilmektedir.

"Mutlu Öğretmen, Güçlü Yarınlar" düşüncesi içerisinde hayata geçirilen Öğretmen Mektebi, akademisyen ve alanında uzman eğitimcilerle öğretmenlerimizi buluşturmaktadır.

Günümüzde öğretmenlik mesleğinin yeni bir forma kavuşması, öğretmenin odağını öğretmekten öğrenmeye doğru çekmiştir. Bu noktada da öğretmenlerimizin yenilenmesi ve yenilikleri takip edebilmeleri büyük bir önem ifade etmektedir. Bu kapsamda Öğretmen Mektebi'yle "Güçlü Öğretmen, Mutlu Yarınlar" düşüncesi içerisinde çalışmalar yapılmaktadır.

Geniş eğitim yelpazesiyle alanında yetkin akademisyenler ve uzmanlar tarafından yapılan online programlar, yüz yüze yapılan faaliyetler kadar etkili olmaktadır.

24 Eylül 2020'de başlayan çevrimiçi eğitimlerle 40 gün gibi kısa bir sürede binlerce öğretmenin mesleki ve sosyal konulardaki gelişimlerine katkı sunulmuştur.

05-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-202005-11-2020

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.