KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'ÖĞRETMEN MEKTEBİ'NDE ÇEVRİMİÇİ PROGRAMLARA DEVAM EDİLİYOR

Konya İnsan Mektebi kapsamında yürütülen Öğretmen Mektebi Projesiyle, pandemi döneminde öğretmenlerimize yönelik düzenlenen çevrimiçi programlara hız kesmeden devam ediliyor.
'ÖĞRETMEN MEKTEBİ'NDE ÇEVRİMİÇİ PROGRAMLARA DEVAM EDİLİYOR

Geçtiğimiz hafta ilimizde görev yapan öğretmenlerle video konferans üzerinden bir araya gelen Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ercan Yılmaz ve Prof. Dr. Coşkun Arslan, gerçekleştirdikleri söyleşilerle bilgi, birikim ve deneyimlerini öğretmenlerimize aktardılar.

"Mutlu Okul" başlığı altında bir konuşma gerçekleştiren Prof. Dr. Ercan Yılmaz, konuşmasında eğitimin öğrencilere seçenek sunulan bir süreç olduğunu belirterek 'okul'u mutluluğu yaşayabilmenin en önemli parçası olarak niteledi. Ayrıca konuşmasında şu ifadelere de yer verdi: "Çocukların kendi potansiyellerini sergileyeceği ortamlar oluşturmak, öğrenciler açısından öğrenme sürecini kolaylaştırmak ve onlara başarı duygusunu tattırmak gerekmektedir. Öğrenci mutluluğu, akademik başarıyı da etkiler. Fiziksel aktivite ve dersi oyuna dayalı olarak öğretmek, beynin daha etkin bir şekilde çalışmasını sağlar."  

"Çözüm Odaklı Düşünmek" başlık konuşma yapan Prof. Dr. Coşkun Arslan da sorun çözmenin bilişsel yönleri ve olaylara farklı perspektiflerden bakabilmenin çözüm odaklı düşüncedeki faydalarına değindi. Ayrıca konuşmasında şu cümleleri de ifade etti: "Bütün bireyler sorunları çözmek için yeterli donanıma sahip değildir. Bu yüzden çocuklara problem çözebilme inancını aşılamalıyız. Benlik saygısı ve öz yeterlilik duygusunun yüksek olduğu bireyler çözüm odaklı düşünebilen bireylerdir."

Prof. Dr. Coşkun Arslan ve Prof. Dr. Ercan Yılmaz'ın konuşmacı olduğu programlara katılan öğretmenlerimiz bu söyleşilerin kendileri açısından çok verimli programlar olduğunu ifade ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 'Öğretmen Mektebi'ne konuk olan akademisyenlerimize ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyor, kendileriyle eğitim adına yürütülecek yeni çalışmalarda buluşmayı temenni ediyoruz.

24-11-202024-11-202024-11-202024-11-202024-11-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.