KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMEN YETİŞTİRME ve GELİŞTİRME GENEL MÜDÜRÜMÜZ 'ÖĞRETMEN MEKTEBİ'NİN KONUĞU OLDU

Konya İnsan Mektebi kapsamında uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerimizin kişisel, sosyal ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yürütülen Öğretmen Mektebi'nin 07 Nisan 2021 tarihindeki konuğu, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Prof. Dr. Adnan Boyacı oldu.
ÖĞRETMEN YETİŞTİRME ve GELİŞTİRME GENEL MÜDÜRÜMÜZ 'ÖĞRETMEN MEKTEBİ'NİN KONUĞU OLDU

"Öğretmen Yetiştirmede Paradigma Değişimi: Politikadan Uygulamaya" başlıklı bir söyleşi gerçekleştiren Genel Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Adnan Boyacı, konuşmasında şunları söyledi: "Dünya krizlerle dolu yeni bir döneme girdi. Böyle zor zamanlarda öğrenciyle muhatap olan öğretmen ve okul yöneticilerimizdir. Kriz döneminde ülkemiz, EBA sisteminde öğretmenleriyle öğrencilere bu ölçekteki ilk müdahaleyi yapan en başarılı ülke oldu."

Kriz döneminde öğretmenlerin gösterdikleri çabalarla Türkiye içinde görünür hale geldiklerini vurgulayan Genel Müdürümüz,  "Çocuklarıyla baş başa kalan veliler, öğretmenin sınıfta ne yaptığını biraz daha iyi görmüş oldular. Birinci derecede çocuklarının sorumluluğunu alarak bunun ne büyük bir sorumluluk olduğunu anladılar. Bu sayede öğretmenlik mesleğinin anlamını toplum daha iyi anlamış oldu." dedi.

Ne yapılırsa yapılsın öğretmenin bilgisi, algısı ve gayreti kadar hareket edilebileceğini ifade ederek öğretmenleri çocukların dünyaya açılan kapıları olarak tanımladı. Çocukların hayatında daha fazla iz bırakacak öğretmenler yetiştirmek için gayret gösterdiklerini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük de Öğretmen Mektebi kapsamında yapılan söyleşiye katılarak bilgi, birikim ve deneyimleriyle öğretmenlerimize yol gösteren Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. Adnan Boyacı'ya ve katılımcılara teşekkür etti. Konya'da yürütülmekte eğitim çalışmaları hakkında da genel bilgiler verdi.

08-04-202108-04-202108-04-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.