KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARIMIZDA TÜRKİYE'YE MODEL BİR "KAN"PANYA VAR

OKULLARIMIZDA TÜRKİYE'YE MODEL BİR

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan Konya İnsan Mektebi Kültür Davamız kapsamında Türk Kızılayı Konya Kan Bağışı Merkezi ile işbirliği içerisinde yürütülmekte olan "Okulumda "Kan"panya Var" projesi çerçevesinde ilimizdeki tüm öğrenciler ve velileri, çeşitli yöntemlerle kan bağışının önemi konusunda bilgilendirildi.

31 ilçemizde milli eğitim müdürlükleri ve okullarımızın öncülüğünde yürütülen çalışmalar neticesinde Konya'mızda "kan bağışı" oranlarında çok önemli artışın olduğu gözlendi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, konuyla ilgili yaptığı açıklamada kan vermeyi alışkanlık haline getiren bir nesil yetiştirilmesini hedeflediklerini söyleyerek proje kapsamında okullarımızın güzel bir yarışın içerisine girdiklerini belirtti. Öğrencilerimizin kan bağışı konusunda anne babalarını ve ailelerinin diğer fertlerini teşvik ettiklerini de ifade etti.

 "Okulumda "Kan"panya Var" projesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Türk Kızılay'ı Genel Merkezi tarafından ülke genelinde kurumsal olarak üst düzey kan bağışçısı konumunda olan kurumlara verilen özel madalya ve en üst ödül olan platin ödülüne de layık bulunduğunu belirtti.

Öğrencilerimizi bu anlamda daha bilinçli bir şekilde yetiştirmek adına okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrenci velilerimizle işbirliği içerisinde çalıştıklarını vurgulayan İl Müdürümüz, Konya'nın bu noktada Türkiye'ye model bir çalışma ortaya koyduğunu söyledi. Türk Kızılay'ı Konya Şubesi yetkililerine ve projenin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. 

21-12-202021-12-202021-12-202021-12-202021-12-202021-12-202021-12-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.