KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ÖNCELİĞİMİZ MATEMATİK" PROJESİ 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA DA DEVAM EDECEK"Matematiğin hiçbir dalı yoktur ki ne kadar soyut olursa olsun, bir gün gerçek dünyada uygulama alanı bulmasın!"

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Bizim Okulumuz (Okul Merkezli Gelişim Projesi) kapsamında yürütülen "Önceliğimiz Matematik" projesi 2023-2024 eğitim-öğretim yılında da okullarımızda uygulanmaya devam edecek.

Önceliğimiz Matematik Projesi ile okulların koridor, sınıf, duvar, bahçe, kütüphane, laboratuvar ve atölye alanlarını dönüştürmek; dönüştürülen alanlarda matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak kolaylaştırmak ve öğrenme etkinlikleriyle bütünleştirmek; öğrencilerin matematiği günlük yaşamlarında etkili bir şekilde kullanabilmelerini ve matematiğin farklı disiplinlerle ilişkisini kavrayabilmelerini sağlamak amaçlanmıştır.

Önceliğimiz Matematik Projesi kapsamında 2023-2024 yılı eğitim-öğretim yılı içerisinde her ay belirli temalar ve tema ile ilgili atölyeler belirlenecek, tüm sınıf düzeylerinde (okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise) etkinlikler gerçekleştirilecektir. Ayrıca belirlenen temayla ilgili pano, koridor, okul dışı alan düzenlemeleri yapılacaktır. Yapılan etkinliklerle ilgili içerikler okullar tarafından paylaşılacaktır.

Proje hakkında bilgi almak için "Önceliğimiz Matematik" proje kitapçığını, proje çalışma takvimini ve faaliyet yönergesini inceleyebilirsiniz.

Kitapçıkta yer alan etkinlikler örnek teşkil etmesi amacıyla hazırlanmış olup dileyenler ilgili tema ile ilgili kendi etkinliklerini gerçekleştirebilecektir.

 

Proje kitapçığına link üzerinden ulaşabilirsiniz:

https://konya.meb.gov.tr/yayin/Onceligimiz_Matematik_2023_2024.pdf

Sarıyakup Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.