KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"OTİZM EĞİTİMİNDE KANITA DAYALI UYGULAMALAR PROJESİ" YAYGINLAŞTIRMA KONFERANSIİl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün konsorsiyum liderliğinde hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen "Otizm Eğitiminde Kanıta Dayalı Uygulamalar" (OTEKDU) isimli Erasmus+ projesinin yaygınlaştırma konferansı, 25 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Konferansa ilimizin farklı ilçelerinden otizmli öğrencilerle çalışan özel eğitim öğretmenleri ve bu okullardan okul yöneticileri ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünden akademisyenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük programda yaptığı konuşmada, proje kapsamında yurt dışında gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerine katılan öğretmenlerimizin edindikleri tecrübeleri harmanladıklarını, bu sayede oluşturulan ve ülke geneline uygulanabilecek Otizmli Bireylerin Eğitimde Konya Modeli'ni ortaya çıkardıklarını ifade etti. Bu modelin, alanda büyük bir ihtiyacın giderilmesine katkı sunacağına olan inancını da dile getirdi.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AB Projeler Birimi görevlileri tarafından bilgilendirme konuşmaları yapıldı.

Proje kapsamında hazırlanan eğitim içeriklerine ve tüm detaylara www.otekdu.com web sitesinden ulaşılabileceği belirtildi. 

26-11-202126-11-202126-11-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.