KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EĞİTİM ve REHBERLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜMÜZ 'OKULUMDA KAN'PANYA VAR' ÇAĞRISINA "BEN DE VARIM" DEDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül, Konya İnsan Mektebi kapsamında yürütülen "Okulumda Kan'panya Var" projesi çerçevesinde Meram 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan kan bağışı standını ziyaret ederek kan bağışında bulundu.
ÖZEL EĞİTİM ve REHBERLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜMÜZ 'OKULUMDA KAN'PANYA VAR' ÇAĞRISINA

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan Konya İnsan Mektebi kapsamındaki "Okulumda Kan'panya Var" projesiyle öğretmen ve veliler başta olmak üzere mahalle sakinleri de kan bağışı yapmaya teşvik ediliyor.

Konya genelinde yürütülen proje sayesinde ilimiz kan bağışı konusunda ülke ortalamasının çok üstünde bir orana sahip; üstelik kan bağışçılarımızın yarısına yakın bir oranı da kadın bağışçılardan oluşuyor.

Etkinlik başına kan bağışı oranı ülke genelinde % 45 iken Okulumda Kan'panya Var projesi çerçevesinde ilimizde bu oran %79'lardadır. Yine ilk defa kan bağışı yapma oranı ülke genelinde %25 iken projemiz sayesinde bu oran ilimize % 40'tır.

Türk Kızılay Genel Merkezi tarafından ülke genelinde kurumsal olarak üst düzey kan bağışçısı konumunda olan kurumlara verilen özel madalya ve en üst ödül olan platin ödülüne de layık görülen İl Müdürlüğümüzün bu çalışması, beğeni ve takdirleri üzerinde toplamaya devam ediyor.

Meram 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan kan bağışı stant alanını ziyaret ederek kan bağışında bulunan Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül de "Okulumda Kan'panya Var" projesi hakkında İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük ve Kızılay görevlilerinden bilgi aldı. Özellikle içerisinde bulunduğumuz salgın döneminde böylesine önemli bir çalışmayı hayata geçirmenin önemine değinerek İl Müdürümüz Seyit Ali Büyük başta olmak üzere bu örnek projeye emek ve destek veren herkese teşekkürlerini iletti.

08-06-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.