KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROF. DR. ALİ ÜNAL ve DOÇ. DR. AYŞEGÜL DERMAN ÖĞRETMEN MEKTEBİNİN KONUĞU OLDULAR

İçerisinde yaşadığımız salgın sürecinde uzaktan eğitim yöntemiyle öğrencileriyle bir araya gelen öğretmenlerimizin mesleki ve kültürel açıdan kendilerini daha iyi geliştirmelerine imkân tanıyan çevrimiçi programlar, Öğretmen Mektebi kapsamında düzenlenmeye devam ediliyor.
PROF. DR. ALİ ÜNAL ve DOÇ. DR. AYŞEGÜL DERMAN ÖĞRETMEN MEKTEBİNİN KONUĞU OLDULAR

Geçtiğimiz hafta Öğretmen Mektebinin ilk konuğu Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşegül Derman oldu.  "Kimya Öğretiminde Analoji Kullanımı'' başlıklı programa ilimizde görev yapan Kimya ve Fen Bilimleri branşlarındaki öğretmenlerimiz katılım sağladı.

Doç. Dr. Ayşegül Derman konuşmasında, iki farklı durum arasında benzerlik kurarak çıkarımda bulunmak anlamına gelen analojinin, kimya öğretimindeki yararlarından bahsetti. Kimya ve fen bilimleri dersleri soyut konuları içerdiği için bunları somutlaştıran analojinin kullanılmasının önemi vurgulayan Derman,  güncel örneklerle kimyayı somutlaştırdığımızda öğrencilerin algılamasının daha kolay olacağını ifade etti.

Öğretmen Mektebinin geçen haftaki bir diğer konuğu ise Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ünal'dı. "Singapur'dan Öğrenmek" başlıklı bir konuşma gerçekleştiren Ünal, son yıllarda PISA sonuçları ile adından sıkça söz ettiren sistemin ayrıntıları üzerinde durdu.

Prof. Dr. Ali Ünal konuşmasında, faal bir öğrenme programını hayata geçirmeyi amaç edinen sistemin, güçlü ve iyi sonuç veren yapı olduğuna değindi. İstikrarlı ve tutarlı uygulamalar sebebiyle sistemin sonuca ulaştığı, bizim ise Singapur'un eğitim politikalarını ödünç almak yerine onların eğitim yaklaşımındaki dikkatli, eksiksiz ve uyumlu yollarını kendimize örnek almamız gerektiğini vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 'Öğretmen Mektebi'ne konuk olan akademisyenlerimize ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyor, kendileriyle eğitim adına yürütülecek yeni çalışmalarda buluşmayı temenni ediyoruz.

30-11-202030-11-202030-11-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.