KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROF. DR. ERDİNÇ YÜCEL ve PROF. DR. HASAN YILMAZ 'ÖĞRETMEN MEKTEBİ'NİN KONUĞU OLDULAR

Konya İnsan Mektebi kapsamında yürütülen Öğretmen Mektebi Projesi, öğretmenlerimizi alanlarında uzman isimlerle buluşturmaya devam ediyor.  
PROF. DR. ERDİNÇ YÜCEL ve PROF. DR. HASAN YILMAZ 'ÖĞRETMEN MEKTEBİ'NİN KONUĞU OLDULAR

Geçtiğimiz hafta öğretmenlerimizle video konferans yöntemiyle bir araya gelen Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Erdinç Yücel ve Prof. Dr. Hasan Yılmaz, öğretmenlerimize mesleki gelişimlerine büyük katkı sunacak bilgi, birikim ve deneyimlerini aktardı.

"İletişimde İkna ve Manipülasyon" başlıklı bir konuşma gerçekleştiren Prof. Dr. Erdinç Yücel, konuşmasında günlük hayatın pratiklerine, ikna ve manipülasyon arasındaki farklara değinerek manipülasyonun göz boyadığını, 'ikna'nın temelinde ise güven duygusunun yattığını dile getirdi.

Prof. Dr. Hasan Yılmaz da "Günümüzün Değişen Koşullarında Öğretmenlik Mesleğine Eleştirel Bakış" başlıklı konuşmasıyla öğretmenlerimizle bir araya geldi. Eğitimde en önemli olgunun 'iyi insan' yetiştirmek olduğunu söyleyen Yılmaz, "Toplumsal ve teknolojik hızlı değişimler yaşanılan çağı zorlaştırıyor, mesleki anlayış ilkelerini ve değer hükümlerini de değiştiriyor. Zengin kaynaklara sahip, özgür düşünmeyi destekleyen anlayışı sınıf ortamına taşımalıyız. Geleneksel anlayış ve uygulamalarla dersin öğretmeni olmak yerine 'öğrencinin öğretmeni' olabilmeliyiz." dedi.

Prof. Dr. Hasan Yılmaz'ın konuşmacı olduğu programa katılım sağlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine önemli katkılar sunan bu program vesilesiyle Yılmaz'a ve tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 'Öğretmen Mektebi'ne konuk olan akademisyenlerimize ve katılımcı öğretmenlerimize teşekkür ediyor, kendileriyle yeni çalışmalarda buluşmayı temenni ediyoruz.

16-11-202016-11-202016-11-202016-11-202016-11-202016-11-202016-11-2020

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.