KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROF. DR. NEVZAT TARHAN 'ÖĞRETMEN MEKTEBİ'NİN KONUĞU OLDU

PROF. DR. NEVZAT TARHAN 'ÖĞRETMEN MEKTEBİ'NİN KONUĞU OLDU

Konya İnsan Mektebi kapsamında yürütülen Öğretmen Mektebi Projesi, öğretmenlerimizi alanlarında uzman akademisyen ve yazarlarla çevrim içi yöntem üzerinden buluşturmaya devam ediyor.  Proje kapsamında ilimizde görev yapan öğretmenlerin mesleki gelişimleri başta olmak üzere kültürel ve sanatsal olarak pek çok konuda gelişimlerine katkı sunuluyor.

24 Mayıs 2021 tarihindeki Öğretmen Mektebi programının konuğu Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan oldu.  Tarhan "Eğitimde Yeni Doğrular ve 21.YY Becerileri" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, Prof. Dr. Nevzat Tarhan'la bu buluşmayı gerçekleştiriyor olmaktan, onun fikirlerinden ve tecrübelerinden faydalanacak olmaktan duydukları heyecanı ve mutluluğu dile getirdi. "Güçlü Öğretmen Mutlu Yarınlar" diyerek öğretmenlerimizin mesleki, sosyal ve kültürel gelişmelerine katkı sunmak amacıyla Öğretmen Mektebi Projesini yürüttüklerini ifade etti.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan da Konya'nın gönüller diyarı bir şehir olduğuna vurgu yaparak Anadolu irfanının ana damarlarından biri olduğunu söyleyerek konuşmasına başladı. Eğitimde Yeni Doğrular ve 21.YY Becerileri" başlıklı sunumunda endüstrileşme tarihi hakkında bilgi verdi. Bugün geldiğimiz noktada sorgulayan ve özgür düşünen bir gençliğin yetiştiğini söyleyerek bu gençliğe dair büyük umutlar beslediğini belirtti. Katılımcılar tarafından yöneltilen soruları da cevapladı.

Program, ilimizdeki eğitim yöneticileri ve öğretmenlerimiz tarafından büyük bir ilgiyle takip edildi.

25-05-202125-05-202125-05-202125-05-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.