KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SCİENTİX PROJESİ STEM ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ekip 42 Projesi faaliyetleri kapsamında üç gün sürecek olan Scientix STEM Eğitimi Çalıştayı başladı. 
SCİENTİX PROJESİ STEM ÇALIŞTAYI BAŞLADI

03-05 Ocak 2018 Tarihleri arasında Karatay İMKB Gazi Mustafa Kemal Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde gerçekleştirilecek olan çalıştayın açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Scientix Türkiye Koordinatörü Dr. Tunç Erdal Akdur, STEM eğitmenleri ve öğretmenler katıldı. 

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, STEM eğitimlerinin amacının bilimler arası koordinasyon ile bilgiyi teknolojiye dönüştürmek olduğunu söyledi. Gürsoy ayrıca, bilimi yükselten, üreten ve ürettiklerini markalaştıran  mucit bireyler yetiştirmemiz gerektiğini, bu şekilde ülkemizin daha çok kalkınacağını da ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy,  STEM çalışmalarına ve bu çalışmaya gönüllü olarak katılan eğitmenler, öğretmenler ve çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu çalıştay ilimize bağlı okullarda görev yapan STEM eğitimiyle ilgilenen ortaokul, anadolu ve fen liselerinde görev yapan 25 fen (fen bilimleri, fizik, kimya, biyoloji), matematik dersi öğretmeninin ve mesleki ve teknik anadolu liselerinde görev yapan 25 elektrik ve elektronik teknolojisi, bilişim teknolojileri, mobilya ve iç mekan teknolojisi, makine teknolojisi, metal teknolojisi alanı öğretmeni olmak üzere toplam 50 öğretmenin katılımıyla gerçekleşiyor.

03-05 Ocak tarihleri arasında üç gün sürecek olan çalıştayda STEM eğitimin gerekliliği, Scientix Projesinin Tanıtımı, STEM etkinliğine uygun drama, ders etkinlikleri ve proje hazırlanması eğitimleri verilecek ve katılımcıların hazırladıkları örnek projeler değerlendirilecek.

 

03-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-201803-01-2018

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.