KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SEDEP "DEĞERLERİMİZLE VARIZ" SERGİMİZİN KAPANIŞ PROGRAMI ANKARA’DA YAPILDI

SEDEP "DEĞERLERİMİZLE VARIZ" SERGİMİZİN KAPANIŞ PROGRAMI ANKARA’DA YAPILDI

SEDEP "Değerlerimizle Varız" sergisinin kapanış programı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in katılımıyla gerçekleşti...

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığında, Selçuklu Değerler Eğitimi Programı (SEDEP) kapsamında düzenlenen serginin kapanış programına Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ziya Yalçınkaya, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, idareci ve öğretmenler katıldı.

"DEĞERLER EĞİTİMİYLE İLGİLİ TARTIŞMALAR BİZE BİR ŞEY KAZANDIRMAZ"

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem yaptığı konuşmada, gençlerin milli ve manevi değerlere sahip olarak yetişmelerinin ülke için yapılabilecek en güzel ve faydalı işlerden olduğunu ifade etti.

Erdem: "Son dönemlerde değerler eğitiminin müfredata girmesi, ulusal ve uluslararası boyutlara taşınması ile birlikte sanal ortamda değerler eğitimi kavramının menşei üzerinden birtakım komplo teorilerinin dile getirildiğini görüyoruz. Değerler eğitimi kavramının ilk nerede kullanıldığı, hangi ülkeler tarafından ne tür değerlerin eğitime konu edildiği gibi sığ tartışmalara girmek bize bir şey kazandırmaz. Burada işlenen değerlerin zaten inanç esaslarımızda ve kültür kodlarımızda bulunan değerler olduğunu hatırdan çıkarmamalı, bu eğitimi daha kalıcı, daha uygulanabilir ve daha başarılı bir şekilde nasıl verebileceğimiz üzerine kafa yormalıyız. Hangi metotlarla, hangi malzeme ve materyalle, ne tür etkinliklerle değerlerimizi daha iyi öğretebileceğimiz üzerine fikir üretmeliyiz." ifadelerini kullandı.

MİLLETİMİZİN KÜLTÜREL KODLARINDA VAR

Özgün ve nitelikli yöntemler kullanılan projeyle, milli, manevi, tarihi ve kültürel değerlerin yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılması, hatırlanması, sevdirilmesi ve farkındalık oluşturulmasının amaçlandığını anlatan Erdem, ayrıca şunları kaydetti: "SEDEP, milletimizin kültürel kodlarında olan adalet, sorumluluk, sevgi, doğruluk, dürüstlük, saygı, sabır, yardımseverlik, öz denetim, vatanseverlik gibi değerleri aktaran önemli bir projedir."

Erdem, projenin Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının öğretim programlarına dâhil ettiği değerlerin esas alınarak geliştirildiğini ve 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren örnek program olarak uygulanacağını söyledi. 

17-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-201717-10-2017

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.