KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SELÇUKLU MEHMET TUZA PAKPEN MTAL'YE ÖNEMLİ BİR ÖDÜL

SELÇUKLU MEHMET TUZA PAKPEN MTAL'YE ÖNEMLİ BİR ÖDÜL

Selçuklu Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yoğun bir katılımla gerçekleşen uluslararası nitelikteki 'ATSO Growtech Tarım İnovasyon Yarışmaları'nda, yarı finale kalan 59 proje arasına girmiş ve ürettikleri PAK-KOMPOST makinası ile 'jüri özel ödülü'nü kazanarak önemli bir başarının altına daha imza atmıştır.

Sera ve Teknolojileri, Tarım Teknolojileri ve Ekipmanları, Sulama Sistemleri, Tohumculuk, Fidecilik, Bitki Besleme ve Koruma, Biyolojik Mücadele, Tarımsal Makine ve Ekipmanlarının öncü firmaların katılımları ile gerçekleşen fuar kapsamında, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri sahiplerini buldu.

Seçici kurul tarafından Selçuklu Mehmet Tuza Pakpen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Güneş Enerjili Kompost Makinası projesiyle "ATSO Growtech Tarım İnovasyon Seçici Kurul Özel Ödülü"nü almaya layık görüldü.

Bitkisel ve hayvansal atıkların doğal bir sürecin sonucunda organik gübreye dönüşmesini sağlayan PAK-KOMPOST, Milli Eğitim Bakanlığımız aracılığı ile de ülkemizin pek çok noktasına ulaştırılmakta ve ülkemiz genelindeki geri dönüşüm seferberliğine de katkı sunmaktadır.

Okulumuz, sektör içerisinde önemli bir yeri olan 'ATSO Growtech Tarım İnovasyon Yarışmaları'nda derece alarak ilimiz adına yeni bir gurura daha vesile olmuştur.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz de bu başarının altında emeği olan okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

26-11-202126-11-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.