KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SURİYELİ AİLELERE YÖNELİK EĞİTİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi kapsamında Suriyeli ailelere bilgilendirme toplantısı yapıldı.
SURİYELİ AİLELERE YÖNELİK EĞİTİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Meram Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda düzenlenen programa Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Yasin Vural, Konya İl Mili Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy,  Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Salih Öztürk, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Temsilcisi Yohen Şmit, okul yöneticileri, öğretmenler ve Suriyeli aileler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Temsilcisi Yohen Şmit: “Türkiye´nin mülteciler konusunda gösterdiği cömertlik ve dayanışma özellikle Avrupa ülkelerinde biliniyor ve takdir ediliyor. AB olarak Türkiye ile koordinasyon içinde çalışıyoruz bu proje de bu koordinasyonun bir göstergesidir.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ise; Aynı coğrafyanın insanı olarak ve insani bir görev olması dolayısıyla Suriyeli mültecilere gereken yardımların hem devletimiz hem de milletimiz tarafından yapıldığını belirterek: “Asıl önemli olan çocuklarımızı  geleceğe hazırlamak ve onlara doğru eğitimi verebilmektir.  Bütün bu sorunları inşallah kardeşçe, birlikte çalışarak aşacağız. Bu konuda sizden destek istiyoruz, mutlaka çocuklarımızı okula gönderelim. Asıl tehlike cehalettir.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ayrıca Konya’daki Suriyeli öğrencilerin eğitimleri hakkında bilgi verdi.

Programda Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Yasin Vural ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Salih Öztürk ise ülkemizdeki eğitim sistemi ve dikkat edilmesi gereken kurallar konusunda Suriyeli aileleri bilgilendirdiler.

Proje kapsamında Suriyeli ailelerin eğitime uyumları destekleniyor. 23 ilde yapılan bilgilendirme toplantılarının sonuncusu Konya´da yapıldı.

 

14-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-2017

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.