KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TARIM ALANINDA ÖRNEK UYGULAMALARIN YAYGINLAŞTIRILMASI ÇALIŞTAYI"NIN AÇILIŞ PROGRAMI YAPILDIMilli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün Öncülüğünde yürütülecek olan "Tarım Alanında Örnek Uygulamaların Yaygınlaştırılması ve Yenilikçi Uygulamaların Geliştirilmesi Çalıştayı"nın açılış programı, 27 Aralık 2021 tarihinde Mevlana Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

27-31 Aralık 2021 tarihleri arasında 5 gün süreyle gerçekleştirilecek çalıştaya farklı illerde görev yapan öğretmen ve eğitim yöneticileri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, yaptığı açılış konuşmasında Konya'nın bir tarım şehri olarak geçmişten bugüne kadar insanlık tarihi açısından çok önemli bir konumda yer aldığını ifade ederek il merkezimize de çok yakın konumda olan Çatalhüyük'ün bilindiği kadarıyla insanlığın tarımla uğraştığı ilk yerlerden biri olarak kayıtlara geçtiğini söyledi.  Yaklaşık 10 bin yıldır bu toprakların tarımın merkezi olduğunu vurgulayan Müdürümüz, böylesine önemli bir çalıştayın Konya'da yapılıyor olmasının hem Konya açısından hem de yapılan çalışmanın mahiyeti açısından çok isabetli bir karar olduğunu ifade etti. Programa katılan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Nazan Şener'e ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Nazan Şener de konuşmasında Konya'da gerçekleştirilecek bu çalıştayın verimli olmasını temenni ederek sözlerine başladı. Buradaki amaçlarının ülkemizdeki tüm okullarda tarım alanında daha çok katkı sunacak yeni bakış açıları kazandırmak olduğunu ifade etti. Bu çalışmanın Konya'da gerçekleştiriliyor olmasının önemine de değinerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Tarımda ileri giden ülkeleri iyi analiz ettiklerini ifade eden Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur ÇÖKMÜŞ tarımın eski yöntemlere göre değil tarım dışı sektörlerle de entegre edilmesi gerektiğini söyledi. Kas gücü ile üretimin yerine beyinle ve teknoloji ile üretimin ön plana çıkarılmasının önemine değinerek bu çalıştayın hayırlı olmasını temenni etti.

27-12-202127-12-202127-12-202127-12-202127-12-202127-12-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.