KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TASARIM VE BULUŞLA GELİŞEN ÖĞRENCİ EĞİTİMİ PROJESİNİN İMZALARI ATILDI

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mevlana Kalkınma Ajansı’na (MEVKA) 2019 Teknik Destek Programı kapsamında başvurusu yapılan ‘Tasarım ve Buluşla Gelişen Öğrenci Eğitimi’ (Patent Eğitimi Eğitim Müfredatı) Projesinin kabul edilişine ilişkin düzenlenen imza töreni, 20 Mart 2019 tarihinde Mevlana Kalkınma Ajansı Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
TASARIM VE BULUŞLA GELİŞEN ÖĞRENCİ EĞİTİMİ PROJESİNİN İMZALARI ATILDI

Proje kapsamında öğretmenlere verilecek eğitim sayesinde öğrencilerin günlük hayatın her alanında buluş yapmayı gerektirecek teknik problemlerin varlığını kavraması, bu problemleri tespit edebilmeleri, yapılan buluşların patent ile korunmasının önemli olduğunun aktarılması ve patent veri tabanlarının araştırması gibi konuların öğretilmesinin amaçlandığı ifade edildi.  Projenin hayata geçmesiyle birlikte mesleki ve teknik eğitimde markalaşma yolunda önemli bir adım atılmış olunacağı da belirtildi.

Projeyi Mevlana Kalkınma Ajansı adına Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş imzaladı.

20-03-201920-03-2019

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.