KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TELAFİDE BEN DE VARIM" PROGRAMI İLİMİZDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE UYGULANMAYA DEVAM EDİYORBakanlığımızın öncülüğünde yürütülen "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında ilimizde çeşitli eğitim, kültür ve sportif faaliyetlerde bulunulmaya devam ediliyor.

Okul yöneticisi ve öğretmenlerimizin koordinesinde öğrencilerimiz yaş grupları ve seviyelerine göre hayata dokunan, hayatla iç içe, tarihimizi ve kültürümüzü özümsemeye yönelik çeşitli çalışmaların içerisinde yer alıyorlar.

Bu kapsamda "Konya İl Eğitim Tarihi Müzesi" de yapılan planlama neticesinde okullarımız tarafından ziyaret ediliyor. Yapılan bu ziyaretle öğrencilerimizin yakın dönem il eğitim tarihimiz hakkında bilgi edinmeleri ve bu noktada kat edilen aşamaları daha somut şekilde idrak etmelerine katkı sunulması hedefleniyor.

Selçuklu Mehmet Ali Atiker İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerimiz Konya İl Eğitim Tarihi Müzesini ziyaret ederek hem müzede sergilenen materyalleri inceleme imkânı buldular hem de görevlilerden bilgi aldılar.

Öğrencilerimiz Telafide Ben de Varım programı kapsamında gerçekleştirilen bu müze ziyaretinin kendileri açısından çok faydalı olduğunu ve yeni bilgiler edindiklerini ifade ederek bu programa dâhil olmalarında emeği ve katkısı olan herkese teşekkürlerini ilettiler.

30-07-202130-07-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.