KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOPRAĞA DOKUN DOĞADA KAL PROJESİ İMZA TÖRENİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı KOP (Konya Ovası Projesi) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı KOP 2020 TEYAP ( Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi ) programı kapsamında Selçuklu Cahit Zarifoğlu İlkokulu tarafından başvurusu yapılan "Toprağa Dokun Doğada Kal" projesinin protokol imza töreni, 23 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşti.
TOPRAĞA DOKUN DOĞADA KAL PROJESİ İMZA TÖRENİ

Proje kapsamında ilkokul öğrencilerine verilecek pratik ve uygulamalı eğitimlerle KOP 2020 TEYAP programının birinci önceliği olan toprak ve su kaynaklarının etkin ve sürdürülebilir kullanımının sağlanması ve eğitim faaliyetlerinin desteklenmesinin amaçlandığı bildirildi.

Bu amaç doğrultusunda beş faaliyetin belirlendiği, bunların mevcut durum analizinin yapılması, sera alanının oluşturulması, açık ekim dikim alanlarının oluşturulması, sürdürülebilir tarım eğitimlerinin verilmesi ve saha gezileri olduğu ifade edildi.

2023 Eğitim Vizyon Belgesi amaçları ile de bağlantılı olarak öğrencilere gelecekte sürdürülebilir tarım uygulamalarına yönelik bilinç oluşturma ve eyleme geçirme sorumluluğu vermek olduğu vurgulandı.

Protokol, taraflar adına İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Vekili Halil İbrahim Tongur imzalandı. Protokolün hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

23-06-202023-06-202023-06-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.