KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TRT’DE YAYINLANACAK OLAN EMİRAY DİZİSİNİN GALASI KONYA’DA YAPILDI

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen, Medeniyet Okulu Projesi kapsamında, ‘Değerler Eğitimi’ hizmeti olarak izleyici ile buluşacak olan ‘Emiray’ çizgi dizisinin galası yapıldı. Dizi, 20 Ocak 2018 tarihinde TRT Çocuk ekranlarında izleyiciyle buluşacak.
TRT’DE YAYINLANACAK OLAN EMİRAY DİZİSİNİN GALASI KONYA’DA YAPILDI

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda gerçekleşen gala programına; Konya Valisi Yakup Canbolat, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Abdurrahman Fidancı, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Gala programı Emiray çizgi dizisinin yapım aşamasında geçen sürecin sinevizyonda gösterilmesiyle başladı. Sinevizyon gösterimin ardından, selamlama konuşması yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kültür emperyalizmi sömürgeciliğinin en önemli araçlarından birisinin filmler olduğunu belirterek, sömürgeciliğin önüne geçmek için yerli, milli filmlerin daha fazla yapılması gerektiğini söyledi. 

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ise, Emiray’ın tarihte iz bırakan olayları anlatan bir proje olarak yola çıktığını kaydederek, “Biz TRT olarak birçok proje yapmaya çalışıyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi gibi çok geçmiş çok köklü bir tarihe sahip olan bir ilden böyle bir teklif gelmesi, bizim bunları ekrana taşıyor olmamız çok memnun edici gurur ve verici bir hadisedir.” dedi.

Gala programında bir konuşma yapan Konya Valisi Yakup Canbolat: “Bilgi ve teknoloji çağı olarak nitelenen günümüzde çocuklarımızı gerektiği gibi yetiştirebilmek için herşeyden önce onlara doğru olan bilgilerle kendi kültürümüzü, örf ve adetlerimizi onların anlayacağı dilden sunmak zorundayız. Artık bir çocuğun televizyonla tanışması dünyaya gelmesiyle birlikte başlıyor. Küçük yaşta çocukların belleklerine kazılan görüntüler masum ve zararsız değil. Bu açıdan TRT Çocuk kanalı ile çocuklarımıza doğru ve güzel olan görüntüleri aktarmak temel değerlerimizi ve kültürümü öğretmek adına yaptığı çalışmalar takdiri hak etmektedir”  dedi.

Gala programı Emiray Çizgi dizinin 10 dakikalık gösterimi ve günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile ona erdi.

 

16-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-2018

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.