KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ TANITIM TOPLANTISI

51. Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması ile 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Tanıtım Toplantısı, 09 Aralık 2019 tarihinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Erol Güngör Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ TANITIM TOPLANTISI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük toplantıda yaptığı konuşmada TÜBİTAK projelerinin önemine dikkat çekerek çok sayıda öğrencinin bu çalışmalara dâhil olmasının gerekliliğine vurgu yaptı. Bu öğrencilerimizin bir kısmının ileride ülkemizi temsil edecek önemli görevlerde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Bu yarışmaların temel amacının proje kültürünü yaygınlaştırmanın yanı sıra genç bireylerin temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında bilimsel çalışma kültürü ile erken yaşlarda tanışmalarını sağlamak olduğu vurgulandı.

Daha sonra TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Hacıbeyoğlu ve Dr. Öğretim Üyesi Mücahit Yılmaz sorulan soruları cevapladı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, TÜBİTAK Konya Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Hacıbeyoğlu ve Dr. Öğretim Üyesi Mücahit Yılmaz'ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Okan Tekkalan, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

09-12-201909-12-201909-12-201909-12-2019

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.