KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK LİSELER ARARASI İHA (İNSANSIZ HAVA ARACI) YARIŞMASINDA İLİMİZDEKİ İMAM HATİP LİSELERİ ÖNE ÇIKTI

TÜBİTAK LİSELER ARARASI İHA (İNSANSIZ HAVA ARACI) YARIŞMASINDA İLİMİZDEKİ İMAM HATİP LİSELERİ ÖNE ÇIKTI

TÜBİTAK tarafından Döner Kanat ve Sabit Kanat kategorilerinde düzenlenen Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasında Konya'yı temsil edecek okullar belli oldu.

TÜBİTAK Danışma ve Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan değerlendirmede 75 ve üzeri puanı alan takımlar, İHA geliştirme teşviki almaya hak kazandı.

Konya'mızdan da Selçuklu Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Selçuklu Hocacihan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Seydişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Özel Konya Sistem Kolejinin başvurularının gerekli şartları taşıdığı belirtildi.

TÜBİTAK tarafından yapılan açıklamada TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep Alleben Göletinde 16-20 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmada her bir kategoride birincilere 20.000 TL, ikincilere 15.000 TL ve üçüncülere 10.000 TL ödül verileceği; yine her iki kategoride 5.000 TL mansiyon ödülü ile 6.000 TL TUSAŞ Özel Ödülünün verileceği de ifade edildi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu önemli yarışmada ilimizi temsil edecek öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerimizi ve okul yöneticilerini tebrik ediyor,  takımlarımızın 16-20 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmadan önemli başarılarla ilimize dönmelerini temenni ediyoruz.

29-06-2020

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.