KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKMEN ÖĞRENCİLER İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUKADDER GÜRSOY’U MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

TÜRKMEN ÖĞRENCİLER İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUKADDER GÜRSOY’U MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Türkmeneli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Dr. Yahya Beyatlı’nın başkanlığındaki 40 kişilik Türkmen Öğrenci Heyeti, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy’u makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy da Kerkük ve diğer Türkmen şehirleri ile aramızda yapay bir sınır olsa da özümüzde bir sınır olmadığını ifade etti. Öğrencilere donanımlı, kültürlü ve iyi yetişmiş bir birey olmalarını tavsiye eden Gürsoy, en az iki dil öğrenmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi. Peygamber Efendimiz (sav)’in “Müminler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar” hadis-i şerifini hatırlatarak Müslümanların birbirleri ile çok yakın bir bağ içerisinde olmaları gerektiğine vurgu yaptı. Ayrıca misafirlere Konya ve Konya’daki eğitim-öğretim hakkında bilgi verdi.

Türkmen Eğitimine Destek Programı kapsamında Konya’da bulunan öğrenciler, Konya’nın tarihi ve kültürel mekânlarını çok beğendiklerini söyleyerek Türkiye ile her zaman kuvvetli bir bağ içerisinde olduklarını ifade ettiler.

Türkmeneli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Dr. Yahya Beyatlı da İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy’a gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ederek eğitim öğretim konusunda destek beklediklerini ifade etti.

Karşılıklı hediye takdiminin ardından ziyaret sona erdi.

30-07-201830-07-201830-07-201830-07-201830-07-201830-07-201830-07-2018

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.