KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULUSLARARASI PROJEDEN UYGULAMAYA EĞİTİM SEMPOZYUMU (UPUES 2021) SONA ERDİ

ULUSLARARASI PROJEDEN UYGULAMAYA EĞİTİM SEMPOZYUMU (UPUES 2021) SONA ERDİ

Valiliğimizin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi iş birliği; Konya Büyükşehir Belediyesinin de destekleriyle çevrim içi yöntemle gerçekleştirilen "Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu"nun (UPUES 2021) kapanış programı, 04 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen kapanış oturumunda Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve sempozyumun düzenleme kurulu üyelerinden Doç. Dr. Ahmet Kurnaz il konuşmayı yaptı. Konuşmasında 4 gün süren sempozyuma dair genel bilgilere yer verdi. UPUES 2021'in yoğun bir ilgiyle gerçekleştirildiğini ifade ederek öğretmenlerimize proje hazırlama ve sunma teknikleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

Sempozyumun düzenleme kurulu üyelerinden Dr. Öğretim Üyesi Süleyman Arslantaş da yaptığı konuşmada katılımcı akademisyen ve öğretmenlere yönelik düzenlenen ankete dair bazı analizlerde bulundu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Barbaros Yalçın ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapma konusunda her zaman çok istekli olduklarını belirterek UPUES 2021'in bu anlamda örnek bir çalışma olduğunu ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Mustafa Hakan Bücük de konuşmasında eTwinning projelerine değinerek Konya'nın ülkemiz genelinde çok önde ve örnek bir il olduğunu söyledi. UPUES 2021'in çok önemli bir faaliyet olduğunun altını çizerek emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünde ülkemiz genelinde yürütülen eTwinning projelerinin genel koordinatörlüğü görevlerini yürüten Mehmet Fatih Döğer ve Hülya Bal da yaptıkları konuşmalarda Konya merkezli yürütülen Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumunun çok değerli bir çalışma olduğunu belirterek teşekkürlerini ilettiler.

Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata da konuşmasında, dolu dolu geçen bu 4 günü geleceğe dönük çalışmaların ortaya konduğu günler olarak tanımladı. Emeği geçenlere teşekkür etti.

Sempozyumun Düzenleme Kurulu Başkanlarından MEB Bakan Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Yavuz da eTwinning projelerinde Konya'nın gösterdiği enerjiyi bir yere kanalize etme düşüncesiyle bu sempozyumu düzenleme kararı aldıklarını söyledi. UPUES 2021'in bir başlangıç olduğunu söyleyerek öğretmenlerin ve akademisyenlerin kuracağı işbirliğine kurumsal anlamda bir kapı açtığını da ifade etti.

Sempozyumun Düzenleme Kurulu Başkanlarından Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Hamarta ise konuşmasında, UPUES 2021 ile sorunlara ortak çözüm önerileri sunulabileceğinin görüldüğünü belirterek bu çalışmanın hem akademisyenlere hem de öğretmenlere büyük katkılar sunduğunu söyledi. Emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş, normal şartlarda sempozyumun bir diğer Düzenleme Kurulu Başkanı olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün burada bir konuşma yapacağını, ama Sayın Bakanımızın da katıldığı bir program vesilesiyle il dışında olduğunu söyleyerek tüm katılımcılara İl Müdürümüzün selamlarını iletti. UPUES 2022'de buluşulması temennisinde bulundu.

Ülkemizin dört bir yanından UPUES 2021'e katılan öğretmenlerin temsilcilerinin görüşlerini bildirip teşekkürlerini iletmelerinin ardından Birinci Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu sona erdi.

04-04-202104-04-202104-04-202104-04-202104-04-202104-04-202104-04-202104-04-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.