KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UPUES 2022'NİN TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

UPUES 2022'NİN TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Valiliğimizin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Fakültesi işbirliği; Konya Büyükşehir Belediyesinin de destekleriyle yürütülecek olan Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu (UPUES 2022) tanıtım toplantısı, çevrimiçi yöntemle 20 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Programda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, geçtiğimiz yıl yapılan UPUES 2021'de çok verimli çalışmaların yürütüldüğünü, eğitim adına çok özel örneklerin ortaya çıkarıldığını ifade etti. Üniversite-milli eğitim işbirliği neticesinde hayal edilen noktaların çok üstüne çıkıldığını vurgulayan Müdürümüz, geçen yıl yakalanılan bu güzel ortamın neticesi olarak UPUES 2022'nin de düzenleneceğini sözlerine ekledi. Sempozyumun düzenlenmesinde emeği ve desteği olan herkese teşekkür etti.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Hamarta da konuşmasında beklenilenin çok üstünde bir teveccüh gören UPUES'in, öğretmenlerimiz açısından olduğu kadar akademisyenler açısından da çok önemli bir imkân olduğunu söyledi. Bu çalışmanın kartopu misali büyüyerek gelişmesi temennisinde bulunan Hamarta, sempozyumun düzenlenmesinde emeği ve desteği olan herkese teşekkürlerini iletti.

eTwinning Projeleri Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer ise paydaşlarla işbirliği içerisinde Konya'da çok önemli çalışmaların yürütüldüğünü ifade ederek sözlerine başladı. UPUES'in hem öğretmenler hem de akademisyenler için çok faydalı bir faaliyet olduğunun altını çizen Döğer, "Her ne yapılırsa yapılsın, Konya'da güzel yapılıyor" diyerek sözlerini tamamladı. UPUES 2022'nin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Barbaros Yalçın da eğitimde işbirliği ve güzel örneklerin ortaya çıkarılması açısından çok önemli olan UPUES'in diğer illerde de yapılması temennisinde bulundu. Emek veren herkese teşekkürlerini iletti.

Daha sonra UPUES 2022'de izlenecek yöntemler üzerine Doç. Dr. Ahmet Kurnaz ve Dr. Öğretim Üyesi Süleyman Arslantaş birer sunum gerçekleştirdi.

Tanıtım toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Hamarta ve eTwinning Projeleri Türkiye Koordinatörü Mehmet Fatih Döğer'in yanı sıra ülkemizin dört bir yanından akademisyenler,  eğitim yöneticileri ve öğretmenler katılım sağladı.

21-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.