KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YARIYIL TATİLİ MESAJI

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Yarıyıl Döneminin Bitmesi ve Yarıyıl Tatilinin Başlaması münasebetiyle bir mesaj yayımladı:
YARIYIL TATİLİ MESAJI

“2017/2018 Eğitim Öğretim Yılının birinci dönemini tamamlamış olduğumuz bugünde, eğitim öğretim sürecinin önemli bir parçası olan yarıyıl tatilinin tüm öğrenci, veli ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Karnelerdeki notların, öğrencilerimizin gerçek başarısını değil, sadece akademik bir karşılığı ifade ettiğini özellikle vurgulamak istiyorum.

Öğrencilerimizin akademik başarının önemine inanmaları ve daha iyi sonuçlar için çeşitli gayretlerin içerisinde olmaları, elbette elzem bir husustur. Asıl önemli olan ise çocuklarımızın temel değerlerimize, üzerinde yaşadığımız vatana, mensubu olduğumuz ümmet ve millete sadakatle bağlı olacak şekilde yetişmeleridir. En temel vazifemiz ve nihai gayemiz de bu olmalıdır. Veli, öğrenci ve öğretmenlerimizin karnelerdeki notları bu açıdan değerlendirmeleri gerekmektedir.

Düşük notları olan öğrencilerimiz asla üzüntüye ve ümitsizliğe kapılmasınlar. Önümüzdeki eğitim maratonuna daha iyi hazırlanıp “daha iyi olmaya kararlı” olsunlar, yeter. Zira bu noktada “kararlı” olmak, onları hak ettikleri yerlere ulaştırmadaki en önemli araç olacaktır.

Tatil dönemleri öğrencilerimizin zihinsel ve bedensel olarak kendilerini dinlendirdikleri, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere daha etkin bir şekilde katıldıkları zaman dilimleri olmalıdır.

Bu bağlamda, akraba ziyaretleri ve aile fertleri ile birlikte katılacakları etkinlikler, büyük bir önem ifade etmektedir. Bilgisayar oyunları yerine, arkadaşlarıyla birlikte oynanan ve değerlerimizi pekiştiren geleneksel oyunlarımızla vakit geçirmelerinin önemli olduğuna inanıyorum.

Tatilde yapılacak en güzel faaliyetlerden biri de imkânlarımız dâhilinde çevremizdeki tarihi yerleri, müzeleri ve kütüphaneleri gezmektir. İlimizde Hz. Mevlana´nın Dergâhını, Selimiye Camisi´ni, İnce Minareli Medrese’yi, Karatay Medresesi’ni, kütüphanelerimizi, kültür merkezlerimizi ve burada isimlerini sayamadığım nice önemli mekânı ziyaret edebilirsiniz.

Bizler, ilk emri “Oku” olan bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu kutlu eylemdeki hikmet, hayatımızın her alanında ve her anında bize rehberlik etmeli. Tatil dönemleri, öğrencilerimizin Kitab’la ve kitaplarla olan bağlarını daha da güçlendirdikleri dönemler olmalıdır.

Bu vesileyle Konya’nın ve ülkemizin eğitim öğretim sürecine verdikleri samimi desteklerden dolayı okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve okul-aile birliği üyelerine teşekkür ediyor, bereketli bir tatil döneminin geçirilmesini temenni ediyorum.”

 

 

                                                                                         Mukadder GÜRSOY        

                                                                      Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.