KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YARIYIL TATİLİ MESAJI

YARIYIL TATİLİ MESAJI

Bilginin katlanarak çoğaldığı, teknolojinin de hayatımızın her alanına hâkim olduğu günümüz dünyasında, yerli ve milli değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmak, çocuk ve gençlerimizi yaşadıkları çağa iz bırakan bir nesil olarak yetiştirmek, onlara sunacağımız iyi bir eğitim sürecine bağlıdır.

Bu sürecinin sistemli bir şekilde yürütüldüğü mekânlar olan okullarımız, çok önemli ve kıymetli faaliyetlerinin hayat bulduğu, geleceği imar ve inşa edecek insanların yetiştiği yerlerdir.

Tarihi boyunca çok önemli ve kıymetli eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü bir şehir olan Konya'daki okullarımız da bu güzel çalışmaların merkezinde yer almaktadır.  

Bugün, ülkemizin genelinde olduğu gibi şehrimizde de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören 458.049 öğrencimiz, 2019/2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamlayıp karnelerini alacaklardır.  Bu önemli gün vesilesiyle örgün eğitim sürecinde bir bütünün ayrılmaz tarafları olan öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize şunları söylemek istiyorum:

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Sizler, gönüllere dokunmak suretiyle, sadece öğrencilerinize değil bütün bir topluma yön veren mesleği icra etmektesiniz. Fedakârca gösterdiğiniz gayretler, her türlü takdirin üzerindedir. Bu tatil sürecinin bir taraftan bedeni yorgunluğunuzu almasına diğer taraftan da kutlu mesleğinize daha büyük bir şevkle bağlanmanıza vesile olmasını diliyorum. İnanıyoruz ki sizler daha çok çalıştıkça, geleceğimiz çok daha aydınlık ve güçlü olacaktır.

Sevgili Öğrencilerimiz,                                                                                                                              

Evvela sizleri bitirmiş olduğunuz eğitim öğretim dönemi vesilesiyle tebrik ediyorum. Unutmayınız ki karnenizdeki notlar önemli; ama bu notlardan daha önemli olan şey, ailenize, vatanınıza ve medeniyetinize layık bir insan olmaktır. Tatil sürecinde elbette dinleneceksiniz; ancak tatil bile olsa, bu vakti çok verimli bir şekilde değerlendirmeli, kitap okumak başta olmak üzere kültürümüze ve temel değerlerimize uygun faaliyetlerde bulunmalısınız.

Kıymetli velilerimiz,

Öğrencilerimizin karnelerindeki notlar, sadece bir dönemi ifade eden akademik bir değerlendirmeden ibarettir. Bu notlar, çocuklarımızı yanlış değerlendirme ve yönlendirmenize vesile olmamalıdır. Unutmamak gerekir ki asıl olan bu notlarının yüksekliği değil, çocuklarımızın sahip oldukları milli ve insani değerlerdir. Bir eğitimci olarak sizlerden yarıyıl tatilinde çocuklarınızla mümkün olduğu kadar çok birlikte vakit geçirmenizi, onları kültürel yönden besleyecek aktivitelere öncülük etmenizi istiyorum.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Konya'mızın ve ülkemizin eğitim öğretim sürecine katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyor, tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin bereketli bir tatil dönemi geçirmelerini diliyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Sarıyakup Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.