KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“YBO’da Yaşam” Konulu Resim ve Hikaye Yazma Yarışması

Bakanlığımız genel ve özel amaçları doğrultusunda, ülke genelinde Yatılı Bölge Ortaokullarında öğrenim gören öğrenciler arasında öğrencileri yazmaya özendirmek, var olan yazma potansiyelini keşfedip ortaya çıkarmak ve öğrencilerin kendilerini resim sanatı ile ifade etmelerine fırsat vermek, duygu, düşünce ve hayallerini ifade etme kabiliyetini geliştirmek, öğrencilere okulunu temsil etme bilincini kazandırmak ve öğrencilerin kendine güven duygusunu arttırmak amacıyla  “YBO’ da Yaşam” konulu resim ve hikâye yazma yarışması düzenlenmiştir.
“YBO’da Yaşam” Konulu Resim ve Hikaye Yazma Yarışması

Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce ülke genelindeki Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri arasında “ YBO’ da Yaşam” temasından hareketle öğrencilerin öğrenim gördükleri Yatılı Bölge Ortaokulundaki anılarını, arkadaşlıklarını, okulları ile ilgili duygu ve düşüncelerini, okuluyla kurduğu bağını, gözlemlerini vb. yansıtan resim, hikâye yazma yarışması düzenlenmiş ve ilimizden bu yarışmaya 3 adet Hikâye ile 5 adet Resim olmak üzere toplam 8 eser ile katılım sağlanmıştır.

Yarışma Şartnamesinde belirtilen takvime istinaden eserler 18-19 Ocak 2018 tarihinde Bakanlığımızca değerlendirilmiş ve Resim Kategorisinde ilimiz Meram ilçesi Sare Özkaşıkçı Yatılı Bölge Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Zehra KOYUN’ un eseri ülke genelinde dereceye girerek 3. olmuştur.

Öğrencilerimize hediyeleri İl Milli Eğitim Müdürlüğünde verilmiştir. Öğrencimizi ve onun başarısında emeği geçen yönetici, öğretmen ve ailesini tebrik ediyoruz.

 

13-02-201813-02-201813-02-201813-02-201813-02-2018

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.