KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ YIL MESAJI

YENİ YIL MESAJI

2019 yılı gerek dünyada gerek ülkemizde gerekse şehrimizde pek çok yeni gelişmenin ve önemli olayların hayat bulduğu bir dönem olmuştur. Bu aşamada bizlere düşen, yaşanılan bütün tecrübelerden dersler çıkarmak, geleceğe daha emin ve kararlı adımlarla ilerlemektir.

2019'da ailesine, şehrine ve ülkesine, onur duyulacak nice güzelliği armağan eden öğretmen ve öğrencilerimiz, yeni yılda daha büyük hedeflere odaklanmalı; daha büyük başarıların peşinden koşmalı; Hz. Mevlana'nın dediği gibi, dünü düne bırakıp bugün yeni şeyler söylemenin, yeni ufuklar çizmenin gayretinde olmalılar. Kültür ve medeniyetimizin özünde yer alan birlik ve beraberlik duygusunu yüreklerinde her an diri tutmalı, gönül coğrafyamızın her bir ferdinin acısıyla dertlenip dertlerine derman aramalılar; tüm insanlığın huzuru için ibadet aşkıyla çalışmalılar.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, 2020'nin ülkemize, milletimize, tüm insanlığa huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni ederim.  Her yerde ve her zaman sevgi, saygı ve hoşgörünün hâkim olmasını diler; sevgili öğrencilerimizin, saygıdeğer öğretmenlerimizin ve velilerimizin yeni yılını kutlarım.

 

Seyit Ali BÜYÜK

 Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.