KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ YIL MESAJI

YENİ YIL MESAJI

2020 yılı, tüm dünya ile birlikte ülkemizi de derinden etkileyen olayların meydana geldiği, "yeni normal"  olarak ifade edilen bir yaşam standardının hayatımızın merkezine yerleştiği bir zaman dilimi olarak hafızalardaki yerini almıştır.

Bu noktada bizlere düşen, "yeni normal"e eleştiri geliştirmek ya da geçmişin olumsuzluklarıyla hayıflanmak değil, yaşanılan tüm tecrübelerden ders çıkarmak, geleceğe daha emin ve kararlı adımlarla ilerlemenin yol ve yöntemlerini aramaktır.

2021 yılında salgın şartlarının ortadan kalkması ya da asgari düzeye indirilmesi, insanlık ailesinin her bir ferdinin alınan tedbirlere ve koyulan kurallara hassasiyetle uymasına bağlıdır.

Okul avlularının tekrar öğrencilerimizin sesleriyle süslendiği, öğretmenlerimizin sınıflarında göz göze ve yüz yüze öğrencilerine sevgiyle bilgi verdiği, rehberlikte bulunduğu bir ortama kavuşmamız, birlik içerisinde hareket etmemizle mümkün olacaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, 2021 yılının ülkemize, milletimize, tüm insanlığa huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum.  Her yerde ve her zaman sevgi, saygı, hoşgörü ve sağlıklı bir hayatın hâkim olmasını diliyor; öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz başta olmak üzere milletimizin ve tüm insanlığın yeni yılını tebrik ediyorum.

 

Seyit Ali BÜYÜK
Konya İl Milli Eğitim Müdürü

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.