KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİLİKÇİLİK İÇİN ORTAKLIKLAR ERASMUS+ PROGRAMI FAALİYETİ BAŞLADI

YENİLİKÇİLİK İÇİN ORTAKLIKLAR ERASMUS+ PROGRAMI FAALİYETİ BAŞLADI

Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğünün ortağı olduğu Okul Eğitimi Alanında Yenilikçilik İçin Ortaklıklar kapsamında 2020-1-HR01-KA227-SCH-094792 No'lu ActCommunicate Transcend-ACT başlıklı Erasmus+ Projesi'nin 2. Eğitim Öğretim Öğrenme Faaliyeti Konya'da ortak kurumların katılımıyla başlarken 24-28 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Programın açılış konuşmasını yapan, evrensel hoşgörü şehri Konya'da birçok ülkeyi buluşturmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, konuşmasına şöyle devam etti: "Hırvatistan'dan dil okulu ve güzel sanatlar şirketi, Türkiye'den Necmettin Erbakan Üniversitesi ve  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İtalya'dan belediye, İngiltere'den yabancı dil okulu,  Romanya ve Bulgaristan'dan eğitim alanında faaliyet gösteren derneklerin yanı sıra ilkokul ve ortaokul seviyesinde görev yapan 12 İngilizce öğretmeninin de katılımıyla yürüttüğümüz yenilikçi projemiz; okul eğitimi alanında A1, A2 ve B2 seviyelerinde eğitim gören öğrencilerin drama temelli konuşma müfredatı ve öğrenme etkinlikleri yardımıyla konuşma becerilerinin geliştirilmesini amaçlamaktadır. İngilizce öğretmenleri, drama temelli konuşma etkinliklerini derslerinde kullanabilecek, öğrencilerinin konuşma becerilerinin gelişimine katkıda bulunurken e-öğrenme platformunda yer alacak kurslar yardımıyla kendilerini geliştirebileceklerdir. 

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Galip KARTAL tarafından dereceli puanlama anahtarları tanıtıldı, kavramsal olarak geliştirilen değerlendirme araçlarının pratikte nasıl kullanılabileceği konusunda eğitim verildi. Selçuklu Osmangazi İlkokulu İngilizce öğretmeni Recep MUTLU örnek ders işledi ve katılımcıların geri dönütleri çevrim içi olarak dolduruldu. Necmettin Erbakan Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Cemile DOĞAN tarafından öğrencileri derse hazırlayacak ısınma etkinleri hakkında eğitim verildi.

Eğitim haftasında Hırvatistan Teatar Tirena kurumundan MasaRimac Jurinovic tarafından öğretmenlerin dil öğrenimi için önemli bir yetkinliği değerlendirme becerilerinin geliştirilmesine yönelik taklit etmeyi keşfetme konusunda, Necmettin Erbakan Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Saadet KORUCU KIŞ tarafından dil öğreniminin nasıl değerlendirileceğini anlamak için şarkıların ve tekerlemelerin kullanımını anlamaya yönelik eğitimler veriliyor. Necmettin Erbakan Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Fahrettin ŞANAL tarafından da oyunlar ve doğaçlama rol oyunları kullanımı hakkında bilgi verildi.

Yabancı dil eğitiminde drama tabanlı konuşma becerilerinin geliştirilmesine yönelik 12 metodolojik öğrenme etkinliği çalışıldı ve bu kapsamda A1, A2 ve B1 seviyesinde hazırlanan rubrikler doğrultusunda derslerin değerlendirilmesi bütün katılımcılar tarafından yapıldı.

24-03-202224-03-2022

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.