KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"YETİŞKİN EĞİTİMİNDE FİNANSAL OKURYAZARLIK PROJESİ"NİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Ülkemiz ve AB Üyesi 4 ülkenin (İngiltere, İspanya, İtalya ve Çek Cumhuriyeti) işbirliği ile yürütülecek olan 'Yetişkin Eğitiminde Finansal Okuryazarlık Projesi'ne dair İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.


Proje, Selçuk Üniversitesi koordinatörlüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Hayat Boyu Gelişim Derneği, İtalya'yı temsilen Euphoria Net Srl, İngiltere'yi temsilen Eurospeak Language Schools Ltd, Çek Cumhuriyeti'ni temsilen Masarykova Üniversitesi, İspanya'yı temsilen de Asociaacion Valencia Inno Hub ortaklığında ve 30 aylık bir dönem içerisinde yürütülecek.

Türk Ulusal Ajansının finanse ettiği proje ile Finansal Okuryazarlık Eğitimi için eğitim modüllerinin geliştirilmesi ve Çevrim İçi Finansal Okuryazarlık Eğitim Platformunun oluşturulması hedeflenmekte, kullanıcı ve yeni işletme sahiplerinin bütçe yönetimi sağlaması, tasarrufa yöneltmesi ve tasarruflarını değerlendirmeleri için yatırım araç tavsiyesi sunan 5 dilde Yapay Zekâ Tabanlı Android Uygulamasını kullanmaları da amaçlanmaktadır.

Protokol imza töreninde bu projenin toplumun tamamına yönelik gerçekleştirilecek çalışmalar ile dijital alandaki katkıları ve tasarruf noktasında farkındalığı oluşturacak olması itibariyle büyük sonuçları olacağını söyleyen  Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, üniversite olarak bu tür projelerde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile her zaman iş birliği yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük de Yetişkin Eğitiminde Finansal Okuryazarlık Projesi ile yetişkinlerin finansal konularda bilinçlenmesi ve bu anlamda farkındalığının oluşmasına katkı sağlayacağını söyleyerek projenin yürütülmesinde ilgili materyaller ve yapay zekâ tabanlı android uygulamaların geliştirileceğini ifade etti. Bu protokolle Üniversite-Milli Eğitim iş birliğinin en iyi örneklerinden birini daha gösterdiklerini belirterek Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy'a ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Protokol imza töreninde Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük'ün yanı sıra SÜ Teknoloji Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Kemal Tütüncü ve Müdürlüğümüz AB Projeler Birimi Ekip Koordinatörü Eyüp Akıncı da hazır bulundu.

30-04-202130-04-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.