KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YILDIZ PUL OTOMOTİV A.Ş. İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Selçuklu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Yıldız Pul Otomotiv Motor Parçaları Sanayi A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı.
YILDIZ PUL OTOMOTİV A.Ş. İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bu protokol ile makine imalat sektörünün; üretim, servis ve bakım hizmetlerinde ihtiyaç duyduğu teknik insan gücünün, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı mesleki ve teknik okullarının makine teknolojisi alanında, yeni teknolojiye dayalı olarak yetiştirilmesi sağlanmış olacak.

Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü imza töreni Konya Valiliği Toplantı Salonunda yapıldı. Protokol törenine; Konya Valisi Yakup Canbolat, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ve Yıldız Pul Otomotiv Motor Parçaları Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Acar, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması, sektörün ihtiyaç duyduğu ara elaman ve yetişmiş insan gücünün karşılanabilmesi için öğrencilerin ihtiyaç duyduğu eğitimleri sektörle işbirliği halinde almalarının sağlanması amacıyla işbirliği protokolleri yapılmaktadır.

Bu amaçlar doğrultusunda, daha önce de Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile  Mercedes Benz Türk A.Ş., Koyuncu Fiat Yetkili Servisi, Çelikel Motor, Çelikel Tarım Makinaları, Otokoç, Seydişehir Kırkızı Et Üreticileri Birliği, Konya Sanayi Odası Dökümcüler Kümesi, Huğlu Av Tüfekleri, Konya Organize Sanayi Odası ile işbirliği protokolleri imzalanmıştı. 

 

29-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-2017

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.