KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yöneticilikten Ayrılanların Yeniden Görevlendirilmesi Kapsamında Yöneticiliği Münhal Bulunan Eğitim Kurumları Listesi (Taslak)

Yöneticilikten Ayrılanların Yeniden Görevlendirilmesi Kapsamında Yöneticiliği Münhal Bulunan Eğitim Kurumları Listesi (Taslak)

Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliğinin Ek Madde 1'i gereğince yöneticilikten ayrılanların yeniden görevlendirilmesi süreci "2024 Yılı Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yöneticilikten Ayrılanların Yeniden Görevlendirilmesi Takvimi" kapsamında yürütülecektir.

Yönetmeliğin Ek Madde 1'inde;

(1) Daha önce yöneticilik görevinde bulunanlardan öğretmen olarak görev yapanlar, yeniden ve ilk defa görevlendirmelerden sonra yapılacak duyuru üzerine yeniden görevlendirilmek üzere başvuruda bulunabilir.

(2) Başvurular, en az bir yıl yönetici olarak görev yapmış olmak şartıyla daha önce görev yaptığı yöneticilik ya da daha alt yöneticilik görevleri için yapılabilir.

(3) Başvuruda bulunanların görevlendirilmeleri bu Yönetmeliğin yeniden yönetici olarak görevlendirilme hükümlerine göre yapılır. Hükmü yer almaktadır.

 

             Bu kapsamda 2024 Yılı Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yöneticilikten Ayrılanların Yeniden Görevlendirilmesi Takvimine göre yapılacak yönetici görevlendirmelerinde;

1-Adayların şartları taşıması ve hizmet puanının hesaplanması bakımından  başvuruların son günü olan 03 Temmuz 2024 tarihi esas alınacaktır.

2-Değerlendirmeye alınacak belgelere ilişkin olarak; Ek-2 Yönetici Değerlendirme Formunun D. Değerlendirme Ölçütleri başlıklı bölümünün açıklamasında yer alan; "Değerlendirmenin yapıldığı yıl ve değerlendirmenin yapıldığı yıldan önceki dört yıl içindeki belgeler değerlendirilecektir" hükmüne göre yönetici olarak yeniden görevlendirilecekler bakımından değerlendirmeye alınacak belgeler; 1 Ocak 2020 tarihi ile Yöneticilikten ayrılanlardan yeniden görevlendirileceklere ilişkin başvuruların son günü olan 03 Temmuz 2024 tarihleri arasında verilmiş olanlarla sınırlı tutulacaktır.

3-Zorunlu çalışma yükümlülüğü süresinin hesaplanması bakımından  30 Eylül 2024 tarihinin esas alınacaktır.

4-Başvurular MEBBİS üzerinden elektronik ortamda alınacaktır.

5-Yönetici değerlendirmeleri "Yönetici Değerlendirme Formu (Ek-2)" kullanılarak gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda başvuru sırasında yönetici adayları tarafından hazırlanan belgeler görev yaptıkları eğitim kurumları aracılığı ile ilçe millî eğitim müdürlüklerine gönderilecektir.

 

Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliği kapsamında gerçekleştirilecek olan yöneticilikten ayrılanların yeniden görevlendirmelerine ilişkin yöneticiliği münhal bulunan eğitim kurumlarının listesi ekte yayımlanmıştır. Listede yer alan kurumlarda Bakanlık veya Valilik tarafından yargı kararı, soruşturma, kapatılan eğitim kurumları, birleştirilen eğitim kurumları vb. nedenlerle yapılacak yönetici görevlendirmeleri nedeniyle değişiklik meydana gelebilecektir.

 

Yönetici Münhal Listesi İçin TIKLAYINIZ...

 

Yöneticilikten Ayrılanların Yeniden Görevlendirilmesi Takvimi İçin TIKLAYINIZ...

Sarıyakup Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.