KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

0-18 YAŞ AİLE EĞİTİMİ

0-18 YAŞ AİLE EĞİTİMİ

 Okullarda Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması çalışmaları kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün desteği ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 0-18 Yaş Aile Eğitimi Eğitici Eğitimleri düzenlenen sertifika töreni ile sona erdi.  

 2014-2015 eğitim öğretim yılı boyunca devam eden eğitimlerin sonuncusu Selçuklu İsmail Kaya İmam Hatip Lisesinde 15-26 Haziran 2015 tarihleri arasında yapıldı. Bu eğitime Konya´nın farklı ilçelerinde görev yapan 29 öğretmen katıldı. 

 Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın UYGUN ve Hayat Boyu Öğrenme biriminden sorumlu Şube Müdürü Mahmut ÖZCAN´ın katılımı ile 0-18 Yaş Aile Eğitimi uygulayıcılarına sertifikaları verilmiştir. 

 Düzenlenen sertifika töreninde konuşan Aydın UYGUN, aile eğitiminin öneminden ve bu programa olan inancından bahsetti. Mahmut ÖZCAN ise uygulayıcıların kendi ilçelerinde eğitim çalışmalarının öneminden bahsederek desteklerini devam ettirebileceklerini belirtti..

 Eğitime katılan öğretmenler çok verimli ve bilgi yüklü bir program olduğunu,  ilçelerinde eğitim çalışmalarına hemen başlamak istediklerini dile getirmişlerdir. 

 2014-2015 eğitim öğretim yılı içerisinde bu eğitim kapsamında Konya´da okul öncesi, çocuk gelişimi ve eğitimi, sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenlerden oluşan  toplam 161 eğitimci 0-18 Yaş Aile Eğitimi uygulayıcısı olarak yetiştirilmiştir.

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.