KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI MESAJI

  Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” münasebetiyle bir mesaj yayımladı:
19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI MESAJI

 “Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkmasıyla başlayan Milli Mücadelenin 96. yıldönümünü büyük bir gurur ve sevinç içerisinde idrak ediyoruz.

  19 Mayıs 1919 tarihi, hiçbir sömürüyü ve esareti kabul etmeyecek kadar asil ve kudretli olan milletimizin yazdığı destanın başlangıç günüdür. O gün başlatılan onurlu mücadeleye canıyla, malıyla, duasıyla, evladıyla… destek veren aziz milletimiz, birlik ve dirlik ruhuyla Türkiye Cumhuriyeti devletimizi kurmuş ve onu gençliğimize emanet etmiştir.

 İnanıyorum ki milli, ahlaki ve dini açıdan ecdadımızın mirasına sahip çıkan ve kıyamete kadar bu mirasa sahip çıkacak olan gençliğimiz, bütün dünyaya karşı yüzümüzü ağartacak çalışmaların altına imza atacaktır. Bugün gençliğimizin girişim ve çabalarıyla vuku bulan gerek bilimsel gerek sosyal çalışmalar, geleceğe dönük ümitlerimizi daha da ileriye taşımaktadır. Bu bağlamda, varlığını sadece ülkemizin sınırlarında değil, bütün dünya coğrafyasında hissettiren gençliğimizden beklentilerimiz her zamankinden daha büyüktür.

  Burada özellikle belirtmek isterim ki Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 19 Mayıs ruhunu yaşatma adına  okul ve kurumlarımızda gerekli bütün çalışmaları yürütmekteyiz.

  19 Mayıs’ta başlatılan onurlu mücadelenin önderi başta Gazi Mustafa Kemal ve bütün kahramanlarımızı minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı ve bütün insanlığın ümidi olan gençliğimizin bayramını kutluyorum.”

 

Mukadder GÜRSOY

Konya İl Milli Eğitim Müdürü 

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.