KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı Mevlana Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI

 Saat 09.30´da Konya Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan programa Mevlana Kültür Merkezinde devam edildi.

 Kutlama programı Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY´un günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşma ile başladı.

 Büyük bir gurur ve sevinç içerisinde bu bayram gününü karşıladıklarını söyleyen GÜRSOY sözlerini şöyle devam ettirdi: Vatanımızın dört bir yanını kuşatan işgal güçlerine karşı, milletin iradesini en kararlı bir şekilde ortaya koyan TBMM´nin kuruluşu, devletimizin kuruluşunun da başlangıç adımıdır. Vatanını, namusunu, dinini ve neslini korumayı vazifelerin en yücesi sayan bu millet, ne pahasına olursa olsun düşman karşısında geri durmamış ve müdafaasını kutlu bir direnişle yerine getirmiştir. Hakk´a tapan milletin hak ettiği ´istiklal´i, asla kaybetmeme yolunda verdiği milli mücadelenin karargahı olan TBMM´nin kuruluşunun, 95. yıldönümünü büyük bir gururla idrak ediyoruz.

 23 Nisan tarihinin çocuklarımız için de bir bayram olduğunu ve tüm dünya çocuklarının bayramlarını kutladığını bildiren GÜRSOY, bugün vatanımızın her bir köşesinde milletimizin vakarına ve çocukların masumiyetine yaraşır etkinliklere de imza atıldığını bildirdi.

 23 Nisan gününü çocuklarımıza bir bayram olarak armağan eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK´ü de minnetle anan GÜRSOY, tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak sözlerini bitirdi.

 Programda, Meram İhsan Karaciğan Anaokulu ve Karatay Zübeyde Hanım Anaokulundan minik öğrencilerin sunduğu gösteriler büyük beğeni topladı.

 Selçuklu Ahmet Acar İlkokulu öğrencilerin sunduğu halk oyunları gösterisi, Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinin hazırladığı mehter takımı gösterisi ve Selçuklu Çimento Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin hazırladığı halk müziği konseri katılımcılardan tam not aldı.

 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Sporcularının yapmış oldukları gösteri ile program sona erdi.

 Kutlama Programına Konya Valisi Muammer EROL, Garnizon Komutanı Hv.Plt. Tümg. Muhittin Fatih SERT, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, Protokol üyeleri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.