KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ANADOLU'NUN RENKLERİ ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI" ÖĞRENCİ KATEGORİSİ SONUÇLANDI



Valiliğimiz himayelerinde, Müdürlüğümüz tarafından Konya Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla yürütülen Konya İnsan Mektebi Projesi Kültür Davamız kapsamında düzenlenen Anadolu'nun Renkleri Ulusal Fotoğraf Yarışması, yoğun katılımla tamamlandı.

Yarışma, salgın döneminde uzaklaştığımız güzelliklerle tekrar hemhâl olmak, Anadolu'nun her köşesinin eşsiz renklerinden bir kompozisyon meydana getirmek, öğretmen ve öğrencilerimizi aynı etkinlikte buluşturmak, onların gözüyle ortaya çıkacak şehir ve doğaya ait fotoğraflardan sanal bir sergi oluşturmak amacıyla düzenlenmişti.

Türkiye'nin dört bir yanından öğrenci ve öğretmenlerin ilgi gösterdiği yarışmanın öğrenci kategorisinde seçici kurul değerlendirmesi tamamlandı.

Başvurusu kabul edilen 1.307 katılımcının 1.913 fotoğrafı üzerinden yapılan değerlendirmelerin sonucunda ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde toplam 75 fotoğraf sergide yer almaya hak kazandı.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de dereceye giren öğrencilerimiz başta olmak üzere, ülkemizin dört bir yanından bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, seçici kurulda görev alan fotoğraf sanatçılarımıza ve yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

 

"Doğa" temasıyla düzenlenen yarışmada ödül almaya hak kazanan öğrencilerimizin isimleri aşağıdaki tablolarda belirtilmiştir:

 

İlkokul Kategorisi:

Derecesi

Adı Soyadı

Okulu

Ödülü

Birinci

Hüma Sultan KARATAŞ

Niğde Şehit Varol Tosun İlkokulu

Bisiklet

İkinci

Simirna YILMAZ

İzmir Özel Renkli Orman İlkokulu

Tablet

Üçüncü

Defne DALDAL

Antalya Manavgat Özel Antalya Koleji

Lego Seti

Dördüncü

Esma AYGÜN

Konya Şükriye Onsun İlkokulu

Akıllı Saat

Beşinci

Zeynep KÖROĞLU

Sakarya Ahmet Hasnun Tunçsoy İlkokulu

Akıllı Saat

 

Ortaokul Kategorisi:

Derecesi

Adı Soyadı

Okulu

Ödülü

Birinci

Nil DAYANIKLI

Adana Altıneller VIP Ortaokulu

Bisiklet

İkinci

Azra ÇELİK

Trabzon Feride Ahmet Şener Ortaokulu

Tablet

Üçüncü

Ali Han KURT

Trabzon Feride Ahmet Şener Ortaokulu

Kamp Çadırı

Dördüncü

Arda Rüzgar YILMAZ

Burdur Şehit Akif Altay Ortaokulu

Akıllı Saat

Beşinci

Elif Eylül KESKİN

Ordu Ünye Bilim ve Sanat Merkezi

Akıllı Saat

 

Lise Kategorisi:

Derecesi

Adı Soyadı

Okulu

Ödülü

Birinci

Nuha Nilşah KUMANDAVEREN

Sakarya Vali Mustafa Büyük Kız AİHL

Fotoğraf Makinesi

İkinci

Enver Kağan İPÇİ

Aydın Nazilli Anadolu Lisesi

Tablet

Üçüncü

Eren Emre YILDIZ

Samsun Bafra Fen Lisesi

Kamp Çadırı

Dördüncü

Özgür ATEŞ

Konya Selçuklu Anadolu Lisesi

Akıllı Saat

Beşinci

Yusuf Taha CIDA

İstanbul Kabataş Erkek Lisesi

Akıllı Saat

 

 

Ödül alan ve sergilenmeye hak kazan fotoğrafları görmek için sanal serginin bağlantısına tıklayabilirsiniz:

http://meb.ai/GBNYTY

 

09-11-202109-11-202109-11-2021

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA //// EK BİNA Akabe Mahallesi, Demirsatan Sokak No 4 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.