KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİSİKLET DAĞITIM TÖRENİ

BİSİKLET DAĞITIM TÖRENİ

 Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde, okullara dağıtılacak 250 adet bisikletin teslim töreni, 01 Ekim 2015 tarihinde Karatay Ulubatlı Hasan İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde gerçekleşti.

 Konya Halk Sağlığı Müdürü Hasan ÖZNAVRUZ yaptığı konuşmada,  gelişen dünyada ve ülkemizde bugün için en büyük sorunlardan birinin "obezite" hastalığı olduğunu ifade etti. Ülkemizdeki şişmanlık oranının %22.5 olduğunu belirten ÖZNAVRUZ,  günümüz çocuklarının büyük bir kısmının,  zamanlarının önemli bir bölümünü bilgisayar, televizyon gibi elektronik cihazların başında geçirdiğini, bunun da "obezite"yi tetiklediğini söyledi.

 Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Servet ALTUNTAŞ da yaptığı konuşmada şunları söyledi: " Kainat Efendisi (sav) bir hadis-i şerifinde "İki nimet vardır ki; insanların çoğu onların değerini bilmezler: Sıhhat ve boş vakit." buyurmaktadır. Efendimiz esasında "elinizden kayıp gitmeden bu büyük nimetlerin kıymetini bilin" ikazında bulunmaktadır. Bizler de burada, o kutlu ikazın bir gereğini yerine getirmek için toplanmış bulunmaktayız. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre pek çok hastalığın bu çağda artmasının temel nedeni, yanlış beslenme ve hareketsiz bir yaşam sürmektir. Ümit ediyoruz ki bu bisikletler, toplumumuzda "sağlıklı yaşam bilinci"nin yerleşmesine bir katkı sağlar."

 Tören, Konya Vali Yardımcıları Mehmet USTA ve Mehmet ÜNAL, Konya Halk Sağlığı Müdürü Hasan ÖZNAVRUZ, Konya İl Sağlık Müdürü Hasan KÜÇÜKKENDİRCİ ve Karatay Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin BARAN´ın Konya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Servet ALTUNTAŞ´a bisikletleri teslim etmesiyle sona erdi.

 

 

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.