KONYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ETWINNING MATEMATİK SEFERBERLİĞİ ÇALIŞTAYI"NA İLİMİZDEN 5 ÖĞRETMEN KATILDIBakanlığımızca "Her Yerde Matematik" anlayışıyla üniversiteler ve TÜBİTAK iş birliğiyle matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan 'Matematik Seferberliği' başlatılmıştır. Bu kapsamda matematik atölyeleri, materyal geliştirme, öğretmen eğitimi, dijital platform (matematik.eba.gov.tr) gibi bir çok alanda çalışmalar yapılmaktadır.

Bu çalışmalardan olan e-Twinning faaliyetleri kapsamında öğretmenlerin bilgi ve deneyimlerinin Matematik Seferberliği ile yapılacak yeni disiplinler arası çalışmalara katkı sağlaması amacıyla 24-26 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya'da "e-Twinning Matematik Seferberliği Çalıştayı" düzenlenmiştir.

Ulusal Destek Servisi tarafından ilimizden Matematik alanında Avrupa Kalite etiketi alan, Akşehir Bahçelievler Ortaokulu Matematik Öğretmeni Ayşenur Hopa, Meram Mehmet Hasan Sert İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Gonca Emil, Karatay Bilim ve Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Mustafa Altuntaş, Selçuklu 100. Yıl Mahallesi Ahmet Haşhaş Ortaokulu Matematik Öğretmeni Tuğba Baldan Güneyli ve Selçuklu Hasan Akbıyık İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Yasemin Beyazıt başarılı projeleri ile çalıştaya katılmışlardır. 

Matematik Seferberliği bünyesinde YEĞİTEK'in yaptığı çalışmalarla ilgili katılımcılara bilgi verilen çalıştayda, ESEP sisteminin tanıtılması, örnek projelerin sunulması, atölye kapsamında öğretmenlerin matematik mesleki yeterliliklerinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapıldı. Çalıştay sonunda İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde, eğitime katılan öğretmenlerimiz tarafından yapılacak çalışmalarla bu seferberliğe tüm okul öncesi, sınıf ve matematik öğretmenlerimizin dahil olması amaçlanmaktadır.

Çalıştayda ilimizi temsil eden öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

28-11-202228-11-202228-11-2022

Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No 4 42020 Karatay / KONYA - 0 332 353 30 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.